Koszykówka: Górnik przegrał w Białymstoku

Paweł Gołębiowski
Koszykarze Górnika Wałbrzych nie podtrzymali zwycięskiej passy ze środy, kiedy odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując na swoim parkiecie 100:89 Znicz Basket Pruszków.

Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Chodkiewicza ulegli w Białymstoku 85:93 tamtejszym Żubrom. Wałbrzyszanie zaczęli jednak pojedynek z ekipą legitymującą się podobnie jak oni mizernym bilansem zwycięstw udanie. Przez wiele minut kontrolowali grę i jeszcze po trzeciej kwarcie prowadzili 64:58.

Niestety w ostatniej odsłonie w ekipie gości "coś się zacięło". Wałbrzyszanie mieli spore kłopoty ze zdobywaniem punktów, a przede wszystkim z zatrzymywaniem ataków rywali. Decydujący dla losów spotkania był moment na niecałe trzy minuty przed końcową syreną, kiedy między innymi Tomasz Szczepiński szybko, dwa razy trafił z dystansu i Żubry od remisu 73:73 wyszły na prowadzenie 81:73. Górnik nie odrobił już tej straty.