Wrocław: Czteroosobowe grupy ekologów opanowały miasto

  Wrocław: Czteroosobowe grupy ekologów opanowały miasto

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nie powinniśmy się dziwić, gdy dziś zobaczymy grupy młodych ekologów przemieszczające się między wybranymi punktami w mieście i handlujące różnymi ekologicznymi towarami.
  To element tzw. gry miejskiej, w której celem uczestników jest... uratowanie świata. Młodzi ludzie w scenerii miasta rozgrywają grę, której zasady są wirtualne.

  Tym razem scenariusz przewiduje, że świat czeka zagłada ponieważ ogromną większość terenów uprawnych wykorzystano pod rośliny modyfikowane genetycznie. Zadaniem czteroosobowych zespołów jest uzbieranie wirtualnych pieniędzy i wykupienie ostatnich skrawków ziemi.

  Gra rozpoczęła się dziś o godz. 10. To jeden z ostatnich punktów Tygodnia Edukacji Globalnej we Wrocławiu. Impreza miała na celu zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama