Dolny Śląsk: Tydzień dla wolontariuszy

  Dolny Śląsk: Tydzień dla wolontariuszy

  Anna Kowalska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W tym roku od 7 do 11 grudnia po raz pierwszy w społecznym programie Szkoła bez przemocy zorganizowany zostanie Tydzień Wolontariatu.
  Badanie "Diagnoza szkolna 2009" pokazuje, że przemoc i zachowania agresywne wśród młodych ludzi są często konsekwencją nudy oraz źle wykorzystanego wolnego czasu. Wolontariat szkolny, rozumiany jako bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkolnych - nauczycieli, uczniów i rodziców - na rzecz potrzebujących, uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka.

  Wiele szkół, które uczestniczą w IV edycji Programu, zajmuje się już pomaganiem innym ludziom. Te działania warto przedstawić lokalnej społeczności.

  Pokażcie, co dobrego robicie dla innych i zachęcajcie w ten sposób do zaangażowania w wolontariat. Do współorganizacji Tygodnia Wolontariatu społeczność szkolna może zaprosić także sąsiednie szkoły oraz różne podmioty lokalnego środowiska. Szkoła, która chce zorganizować Tydzień Wolontariatu, powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.szkolabezprzemocy.pl oraz opisać w nim plany działań w Tygodniu Wolontariatu na swoim terenie. Pomysły będą na bieżąco weryfikowane przez biuro programu "Szkoła bez przemocy".

  Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi "Polska-Gazeta Wrocławska" wraz z Fundacją Orange. Partnerem Programu jest Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama