Miliard dla rolników

  Miliard dla rolników

  WK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłacanie pieniędzy rolnikom prowadzącym działalność na terenach o niekorzystnych warunkach gospodarowania lub na obszarach górskich (tzw. dopłaty ONW). Jeszcze nigdy, w całej swojej historii, ARiMR nie rozpoczęła tak wcześnie realizacji tych dopłat.
  Decyzje o przyznaniu wsparcia otrzymało już około 400 tys. spośród około 750 tysięcy rolników, którzy ubiegali się o taką pomoc w 2009 r. Już pierwszego dnia wypłat ARiMR zaplanowała przekazanie na konta bankowe ponad 68 tys. rolników około 97 mln złotych.

  Na realizację takiego wsparcia za 2009 r. ARiMR wyda łącznie około 1,3 miliarda zł. Na najszybsze wypłaty będą mogli liczyć ci gospodarze, którzy ucierpieli w trakcie tegorocznych klęsk żywiołowych. Agencja planuje, że do końca 2009 roku pieniądze z tytułu ONW otrzyma około 580 tys. beneficjentów, a na ich konta bankowe zostanie przekazane około miliarda złotych.

  Tereny, na których panują niekorzystne warunki gospodarowania lub obszary górskie określane jako ONW, zajmują aż 56 proc. powierzchni Polski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Teraz to rolnicy wiecej

   byrcyn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   czasu spędzają w gminie i innych urzędach, niż na własnym polu. Cóż, jak wiadomo polski rolnik zawsze umiał liczyć.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sprzedali się za marne grosze

   wróżka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 14

   Naiwni i niedoinformowani rolnicy biorą pieniądze z UE na dotacje do swoich gospodarstw. Zobaczymy jak zbankrutujecie i przyjdzie Wam oddawać z procentami. Oddacie cały swój dorobek życiowy i...rozwiń całość

   Naiwni i niedoinformowani rolnicy biorą pieniądze z UE na dotacje do swoich gospodarstw. Zobaczymy jak zbankrutujecie i przyjdzie Wam oddawać z procentami. Oddacie cały swój dorobek życiowy i pójdziecie mieszkać pod mostem. Nie ma nic za darmo. Pola leżą odłogiem i pracować się nie chce. Mądrzejsi byli Ci rolnicy co mają małe gospodarstwa i nie biorą dotacji.Jedna krówka, świnka, kury, kaczki i inne zwierzęta. Tak pracował ich ojciec i ojcowiznę szanują. Nie dają się manić lekkim groszem. Ciekawe jakiego sposobu użyją rządzący aby ich zastraszyć. Na razie nie są tak ingiwilowani .To jest sól ziemi czarnej. Z trzech milionów gospodarstw dopłaty pobiera tylko 1,5 miliona i ciągle zmniejsza się ilość chętnych na unijne pieniądze .Chłopi idzieta w dobrym kierunku.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama