Bolesławiec został wybrany liderem ekologii

  Bolesławiec został wybrany liderem ekologii

  Bernard Łętowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nagrodę Lider Polskiej Ekologii przyznawaną przez Ministerstwo Środowiska gmina dostała za skanalizowanie wszystkich gospodarstw.
  W ciągu 14 lat położono trzysta kilometrów sieci. Ten wysiłek docenili eksperci z ministerstwa.

  Gmina Bolesławiec jest od 1995 roku w całości zwodociągowana, a od lipca 2009 roku skanalizowana w dwóch systemach: w systemie biologicznych, indywidualnych oczyszczalni i sieci kanalizacji sanitarnej. Ścieki z północnej części gminy oczyszczane są przez innowacyjną, energooszczędną, biologiczno-gruntową oczyszczalnię ścieków w Trzebieniu. Ścieki z pozostałej części gminy trafiają do miejskiej oczyszczalni w Bolesławcu.

  W gminie uporządkowano również gospodarkę odpadami komunalnymi. Selektywną zbiórką odpadów objęci są wszyscy mieszkańcy.

  Znaczne ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowisko umożliwiają urządzenia do segregacji, prasowania i belowania odpadów i kompostowania w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama