Wrocław: Jutro w Literatce spotkanie z poetami

  Wrocław: Jutro w Literatce spotkanie z poetami

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławskie wydawnictwo Biuro Literackie od września wybiera najlepszych polskich poetów, którzy zadebiutowali w tej dekadzie. Akcja "Poeci na nowy wiek" polega na selekcji tomów wierszy autorów, którzy, zdaniem Romana Honeta, pomysłodawcy, powinni się znaleźć w antologii z wierszami najważniejszych twórców ostatniego dziesięciolecia.
  Zbiór ma się ukazać podczas 15. edycji festiwalu Port Wrocław w kwietniu 2010 roku.

  Jeszcze do marca trwać będą spotkania i dyskusje na temat tego, których autorów warto wyróżnić. Jako pierwszych wyróżniono Julię Fiedorczuk za tom "Listopad nad Narwią" (debiut 2000 r.) i Edwarda Pasewicza za "Dolną Wildę" (debiut 2001 r.). Kolejni wybrani to Paweł Sarna (tom "Biały OjczeNasz" z 2002 r.) oraz "Somnambóle fantomowe" Joanny Mueller i "Epifanie i katatonie" Roberta Rybickiego (lata 2002 i 2003).

  Wymienieni poeci spotkają się z Czytelnikami jutro w księgarni Port Literacki we Wrocławiu (pl. Teatralny 5) o godz. 18.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama