Wschodnia obwodnica Wrocławia przed Euro

  Wschodnia obwodnica Wrocławia przed Euro

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wschodnia obwodnica Wrocławia, czyli trasa między Długołęką a Krajkowem przy autostradzie A4, powstanie do Euro 2012. Zapewnił nas o tym Grzegorz Roman, wicemarszałek województwa i pomysłodawca drogi.
  W poniedziałek wmurowano kamień węgielny pod budowę środkowego odcinka drogi, czyli fragmentu między Łanami a Siechnicami. Ta trasa będzie krótka - tylko 5,6 km. Ale wybudowanie jej nie jest takie proste, bo zaprojektowano tam aż trzy mosty: jeden na Odrą, drugi nad rzeką Oławą, a trzeci nad terenami zalewowymi. Dzięki nowej szosie będziemy mogli dojechać z Oławy np. na Psie Pole bez konieczności przejechania przez pl. Grunwaldzki. W efekcie w centrum Wrocławia będzie mniej samochodów i tym samym - korków.

  Zgodnie z umową (wartą 215 mln zł), wykonawca, firma Skanska, ma zakończyć ten odcinek w styczniu 2013 r. - Ale chcemy, by droga gotowa była przed mistrzostwami Europy, czyli pół roku wcześniej - zapowiada Bogdan Rytwiński, szef Skanski. Nie rzuca słów na wiatr, bo firma jest znana z tego, że kończy inwestycje przed czasem. Przykłady: przebudowę ul. Lotniczej przedsiębiorstwo wykonało 7 miesięcy przed planowanym terminem. A budowana przez nich obwodnica śródmiejska (odcinek od mostu Milenijnego do ul. Kamieńskiego), zamiast na wiosnę 2011 r., będzie gotowa już za rok.
  Ta trasa będzie krótka - tylko 5,6 km.
  Co z kolejnymi odcinkami wschodniej obwodnicy Wrocławia? - Z końcem zimy ogłaszamy przetargi na budowę następnych fragmentów, czyli od Siechnic do Żernik i z Żernik do Krajkowa. Zdążymy przed Euro - zapewnia Grzegorz Roman. I tłumaczy, że inwestycja na tych odcinkach ma zapewnione finansowanie. - Jedynie odcinek między Łanami a Długołęką nie jest pewny, bo to zależy od tego, czy zdobędziemy pieniądze od Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Ale wszystko wskazuje na to, że się uda - mówi Roman.

  Urzędnicy nie zrezygnowali również z wydłużenia obwodnicy aż do ul. Karkonoskiej. - Ale ten odcinek przed Euro na pewno nie powstanie - kończy Roman.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ostatni fragment obwodnicy

   Andrzej z Wrocławia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 21

   ten do ul Karkonoskiej czyli węzła bielańskiego będzie języczkiem uwagi dla mieszkańców południowych dzielnic Wrocławia i okolicznych miejscowości podwrocławskich bo w istotny sposób zwiększy się...rozwiń całość

   ten do ul Karkonoskiej czyli węzła bielańskiego będzie języczkiem uwagi dla mieszkańców południowych dzielnic Wrocławia i okolicznych miejscowości podwrocławskich bo w istotny sposób zwiększy się ruch w stronę galerii handlowych zlokalizowanych w okolicy węzła Bielańskiego, a tym samym odciąży teraz przeciążoną już ul. Zwycięską. Mam nadzieję, że urzędnicy dotrzymają słowa!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama