Szkieletor przestanie straszyć przy węźle Bielańskim

  Szkieletor przestanie straszyć przy węźle Bielańskim

  Bartłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Właściciele potwierdzają, że gmach powstanie. Prace przy szkieletorze mają ruszyć na wiosnę.
  Za 315 tysięcy złotych można kupić szkielet budynku od lat stojący przy węźle Bielańskim. To ten, który widać po lewej stronie, gdy wyjeżdża się z Wrocławia w kierunku autostrady. Tyle samo kosztuje mieszkanie o pow. 50-60 mkw. we wrocławskich blokowiskach.

  W maju pisaliśmy o 6-osobowej grupie biznesmenów, która kupiła ten budynek i zadeklarowała, że przerobi szkielet w Bielanach na biurowiec. Teraz jednak na stronach internetowych pojawiła się oferta kupna tego budynku.

  - Można go kupić w takim stanie, w jakim go widać, łącznie z projektem przebudowy albo już po wybudowaniu. Jeśli chciałby pan kupić tylko jego część, to też możemy porozmawiać - usłyszeliśmy, dzwoniąc na numer telefonu podany w ogłoszeniu.

  Jak pogodzić deklaracje właścicieli z takim ogłoszeniem?
  - Sondujemy rynek. Nie wiem, czy znajdzie się inwestor, który będzie chciał to od nas kupić. Ale jeśli np. zgłosi się jakaś sieć hoteli, że chce z nami zrobić tam dwie gwiazdki, to czemu nie - zastanawia się Jacek Koch, jeden z szóstki biznesmenów, którzy kupili konstrukcję.

  W tej chwili architekci kończą prace nad projektem. - Dokumenty potrzebne przy występowaniu o pozwolenie na budowę powinniśmy mieć jeszcze w tym miesiącu - mówi Jacek Wróblewski, drugi z 6 biznesmenów. - Zaraz zaczniemy szukać firmy budowlanej, bo chcemy w przyszłym roku ruszyć z budową. Nie opłaca nam się czekać - zaznacza.

  Wygląda więc na to, że ten szkieletor w końcu przestanie straszyć. Ale nie ten, który stoi przy ul. Kolejowej. Tutaj nic na razie się nie zmienia.
  - Mamy pewne plany dotyczące tego budynku, ale nie będziemy o nich na razie rozmawiać - usłyszeliśmy, dzwoniąc do firmy Progress Inwestycje "Jedynka Bis", właściciela obiektu.

  Straszy od lat
  Gmach powstał w latach 70. dla Przedsiębiorstwa Rolniczego. Firma padła, budynek został w ta-kim stanie, w jakim go oglądamy. W 1995 roku biurowiec nieodpłatnie przekazano gminie Kobierzyce. Ta po 3 latach sprzedała go Wyższej Szkole Zarządzania z ul. Pabianickiej. Rok temu kupili go biznesmeni.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   90s

   Toni (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Dlaczego znowu stawiaja gniota z lat 90.?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ile jeszcze razy mam to czytac?!

   wroclawianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   ile razy mozna to samo, ludzie... Wyjdźcie na ulicę w końcu i popatrzcie co sie w mieście dzieje, a nie po raz 15 to samo piszecie z kwitów jakichś bezsensownych

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama