Drugi proces dzieciobójcy

  Drugi proces dzieciobójcy

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Sąd Okręgowy w Świdnicy wyznaczył termin rozpoczęcia ponownego procesu 36-letniego Daniela K., mordercy 9-letniego Sebastiana z Boguszowa-Gorców. Pierwsze posiedzenie zaplanowano na 11 sierpnia.
  W styczniu tego roku Daniel K. został skazany przez świdnicki sąd na 25 lat więzienia, choć prokuratura domagała się dożywocia. W uzasadnieniu wyroku napisano, że zeznania biegłych medycyny sądowej były dla sądu niewystarczającym dowodem, aby skazać mężczyznę za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

  Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Tutaj położono nacisk na fakt, że zbrodnię popełniono na bezbronnym dziecku. Wyrok uchylono i skierowano sprawę do ponownego rozpatrzenia.
  - Dopiero zacząłem się zapoznawać z aktami sprawy i nie podjąłem jeszcze decyzji, w jakim zakresie zostanie ponownie przeprowadzone postępowanie dowodowe - wyjaśnia sędzia Tomasz Białek. - Nie wykluczam ponownego przesłuchania biegłych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama