Bez punktów z Chorzowa wróciły szczypiornistki KPR Jelenia Góra

Grzegorz Bereziuk
Faworytem meczu był miejscowy Ruch.

Mimo tego młody zespół trenera Zdzisława Wąsa w pierwszej połowie nie przestraszył się i toczył wyrównany bój. Po 15. min gospodynie wygrywały jedynie 9:8. Dobry mecz w barwach przyjezdnych rozgrywały zwłaszcza Agnieszka Kocela i Małgorzata Buklarewicz. W dalszej części meczu Ruch zdołał odskoczyć na dystans 5. goli (15:10). To nie załamało jeleniogórzanek, które zwarły szyki w obronie i zdołały odrobić część strat. Pierwszą połowę wygrały jednak gospodynie 15:13.
Losy meczu rozstrzygnęły się kilka chwil po zmianie stron. Chorzowianki twardą obroną zaczęły zmuszać rywalki do prostych błędów i zdobywały łatwe gole po kontratakach. W 40. min było już 23:17 dla Ruchu co pozwoliło mu kontrolować zawody do końcowej syreny.

Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 33:26 (15:13)

KPR: Kozłowska, Szalek, Kocela 6, Buklarewicz 6, Kobzar 6, Dąbrowska 5, Załoga 2, Odrowska 1, Tórz, Łoniewska, Stanisławiszyn, Rykaczewska.