Kalendarium spotkań w Krzyżowej

  Kalendarium spotkań w Krzyżowej

  Monika Szymańska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W tym roku Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze odbędzie się w Krzyżowej już po raz jedenasty.
  Idea corocznych spotkań zrodziła się na przełomie XX i XXI wieku, porozumienie dotyczące powstania Forum sygnowali 7 maja 1999 roku jego pomysłodawcy: prof. Jan Waszkiewicz, pierwszy marszałek województwa dolnośląskiego, oraz Janisław Muszyński, pierwszy niekomunistyczny wojewoda wrocławski, a także przedsiębiorca i animator organizacji biznesu na Dolnym Śląsku.

  Misją Forum od samego początku było inicjowanie i podtrzymywanie dialogu w różnych kręgach środowisk Dolnego Śląska na najbardziej istotne tematy dla rozwoju regionu, zwłaszcza dotyczące gospodarki, społeczeństwa i polityki. Ma to służyć między innymi kształtowaniu długoterminowej strategii rozwoju województwa.

  Charakterystyczną cechą spotkań w Krzyżowej są zasady debatowania. Spotkania toczą się bowiem zarówno na sesjach plenarnych, jak i w grupach roboczych.

  To, co wyróżnia Forum, to również całkowita niezależność, dzięki temu możliwa jest debata na tematy istotne, ale budzące kontrowersje i nieznajdujące się w danym momencie w centrum zainteresowania władz i opinii publicznej. Nieuleganie intelektualnym modom, a kreowanie nowych kierunków w debacie publicznej było głównym przesłaniem Forum Krzyżowej.

  Dotychczas swoje kraje reprezentowali tam ambasadorowie, konsulowie i przedstawiciele biznesu z Irlandii, Republiki Federalnej Niemiec, Republiki Czeskiej, Królestwa Niderlandów, Ukrainy oraz Bułgarii.

  Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze jest całkowicie samofinansującym się przedsięwzięciem prywatnym. Działa na zasadach zbliżonych do słynnego Forum w Davos. Każdej edycji spotkań w Krzyżowej przyświeca inne motto.
  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama