Zgorzelec: Nadchodzi rok wielkiej dziury budżetowej

  Zgorzelec: Nadchodzi rok wielkiej dziury budżetowej

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dobiegają końca prace nad przyszłorocznym budżetem powiatu zgorzeleckiego. Jak ujawnił starosta Piotr Woroniak, do jego domknięcia, czyli zrównoważenia wpływów i wydatków, brakuje ok. 20 mln zł.
  - To zawsze jest tak, że na etapie konstruowania budżetu wszyscy zgłaszają do niego swoje pobożne życzenia. Potem następuje ich weryfikacja i pozostają jedynie zadania najpilniejsze i najważniejsze - tłumaczy Bogusław Białoń, sekretarz powiatu. Zapewnia też, że kwota 20 mln zł uległa już zmniejszeniu.

  - Według ostatnich wyliczeń, będzie nam brakowało ok. 15 mln zł - zapowiada starosta Piotr Woroniak. Jak dodaje, samorząd chce pozyskać te pieniądze zaciągając kredyt oraz poprzez emisję obligacji. - Decydujemy się na to, bo nie chcemy wykreślać z budżetu wielu inwestycji, co do których zgadzamy się, że są po prostu ważne - tłumaczy starosta.

  Uspokaja też, że nawet mimo zaciągnięcia w przyszłym roku 15 mln zł zobowiązań, zadłużenie powiatu nie przekroczy 20 proc. budżetu , co przy dopuszczalnym, ustawowym progu 55 proc. wydaje się pułapem zupełnie bezpiecznym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama