Ważne
  Dolnoślazacy pomagają Ukrainie

  Dolnoślazacy pomagają Ukrainie

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dolnośląscy celnicy przyjęli dziś do odprawy celnej kolejne zgłoszenia z pomocą humanitarną dla Ukrainy.
  W Oddziale Celnym Port Lotniczy we Wrocławiu odprawiono dwa transporty z lekami i środkami opatrunkowymi.

  Po sobotniej odprawie masek higienicznych i leków przeciwwirusowych, które dla lwowiaków przekazało Miasto Wrocław, do odprawy celnej zgłosił się dziś Urząd Miasta w Brzegu Dolnym. Przywieziono łącznie 55 kg leków i środków opatrunkowych, w tym strzykawki jednorazowe, igły do strzykawek, venflony, plastry opatrunkowe, opaski podtrzymujące, gazy opatrunkowe.
  Wszystko to przekazał Burmistrz Miasta oraz Fundacja Rozwoju w Brzegu Dolnym w ramach programu pomocy zagranicznej. Samochód z darami pojedzie przez przejście w Dorohusku, a docelowo trafić ma do oddalonego od granicy o 70 km Kowla, które jest miastem partnerskim.

  Również Starostwo Powiatowe w Oławie przywiozło dziś do Wrocławia do odprawy celnej towar o wartości 15 tys. zł. Leki przeciwgrypowe, maseczki, rękawice jednorazowe to tylko niektóre z najbardziej niezbędnych środków, które pojadą na Ukrainę do zaprzyjaźnionego powiatu Złoczewskiego z okręgu lwowskiego. Starostwo w Oławie i Złoczew wiąże umowa partnerska o współpracy a leki przekazane zostaną do tamtejszego szpitala, który jest również jednostką organizacyjną powiatu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo