Bolesławiec: Jest sześć milionów na basen

  Bolesławiec: Jest sześć milionów na basen

  BEŁ

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Bolesławiec otrzyma 6 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na budowę pływalni sportowo - rekreacyjnej.
  Budowa pływalni sportowo - rekreacyjnej na Placu Ks. J. Popiełuszki jest inwestycją miejską i ma kosztować ponad 19 milionów złotych. Dzięki dofinansowaniu z RPO miasto mniej będzie musiało wyłożyć z własnej kieszeni.

  Funkcje pływalni są tak zaprojektowane, aby z kompleksu mogli korzystać zarówno użytkownicy indywidualni, jak i grupy zorganizowane a także niepełnosprawni. W obiekcie zaplanowano basen sportowy o wymiarach 25 x 15,4 m i głębokości 1,2 - 1,8 m oraz basen rekreacyjny.
  Główna niecka rekreacyjna o pow. 200 m2 wyposażona będzie w część do nauki pływania oraz atrakcje typu: leżanki z dyszami powietrznymi, karuzela wodna, wodospad, armatki wodne, kaskada i gejzery podwodne. Kompleks wyposażony będzie również w jacuzzi oraz brodzik dla dzieci z urządzeniami wodnymi dla najmłodszych.

  Ponadto w obiekcie znajdzie się szereg atrakcji, w tym zjeżdżalnie wodne (klasyczna, turbo slide oraz rodzinna), plaże, zespół saunowy i zespół fitness oraz bar suchy i mokry. W zespole saunowym znajdą się: sauna sucha, saunarium, grota solna, sauna parowa, specjalistyczne natryski z biczami wodnymi, hol wypoczynkowy z leżankami i małą tężnią, pomieszczenie do masażu i solarium. W części fitness przewidziano m.in. siłownię i kort do gry w squash.

  Wszystkie elementy usługowe obiektu będą w pełni dostępne dla niepełnosprawnych.
  W obiekcie przewidziano parking podziemny, na dachu zaplanowano solary. Roboty przy budowie pływalni zaczną się już na początku przyszłego roku a zakończyć się mają rok później.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama