Szansa dla niepełnosprawnych na zdobycie zawodu i pracy

  Szansa dla niepełnosprawnych na zdobycie zawodu i pracy

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dolnośląska Organizacja Turystyczna podpisała w piątek umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy we Wrocławiu w sprawie szkoleń dla niepełnosprawnych.
  Za 1,5 mln zł z unijnych funduszy przeprowadzi kurs na teleinformatora turystycznego z certyfikatem pracownika call center IT.

  W ponadrocznym bezpłatnym kursie może wziąć udział ponad 20 bezrobotnych niepełnosprawnych.
  - Będą szkoleni przez ekspertów - mówi Aleksandra Dzierżypolska z DOT-u.

  Kandydat powinien być komunikatywny i mieć średnie lub wyższe wykształcenie.
  DOT każdemu, kto się zakwalifikuje na kurs, gwarantuje sprzęt (laptop, kamera, zestaw słuchawkowy). Zapewni też dostęp do internetu.

  - Wszystko po to, aby bez wychodzenia z domu taka osoba mogła brać udział w szkoleniu - wyjaśnia Aleksandra Dzierżypolska.
  Dodatkowo będą organizowane wyjazdy w teren oraz spotkania z fachowcami. Uczestnicy nauczą się języka angielskiego. Każdy z nich odbędzie także trzymiesięczny staż w informacji turystycznej. Po ukończeniu szkolenia teleinformatorzy będą mieć wiedzę m.in. o atrakcjach, zabytkach czy dostosowaniu obiektów dla osób niepełnosprawnych. Teleinformatorzy turystyczni mogą liczyć na pracę w małych gminach.

  Zdaniem Barbary Jaskólskiej, szefowej Centrum Informacji Turystycznej w Jeleniej Górze, teleinformatorzy turystyczni sprawdzą się zwłaszcza w małych gminach.
  - Mogą służyć pomocą nie tylko turystom, ale też mieszkańcom gminy, i podpowiadać im, gdzie mogą załatwić urzędowe sprawy - mówi Jaskólska.
  Anna Latto, wójt gminy Podgórzyn, deklaruje, że chętnie zatrudni osobę niepełnosprawną z takimi kwalifikacjami do wydziału promocji.

  Chętni na kurs mogą już wysyłać swoje zgłoszenia na adres: dzierzypolska@dot.org.pl lub telefonicznie pod numerem 605-250-777.

  Współpraca: JB

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama