Świdnica: Powiedzą "nie" automatom?

  Świdnica: Powiedzą "nie" automatom?

  MM

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Świdnica pierwsza opowiedziała się tak stanowczo przeciw zwiększającej się liczbie punktów z automatami do gier.
  Podczas dzisiejszych obrad Rady Miejskiej w Świdnicy radni będą głosować projekt prezydenta miasta, który chce ograniczyć w mieście liczbę automatów do gier.
  Prezydent uznał, że w ich przypadku nie powinny obowiązywać zwolnienia z podatków. Wiadomo jednak, że wielu radnych z opozycji podchodzi do pomysłu sceptycznie, mówiąc wprost, że Wojciech Murdzek rozpoczął już kampanię wyborczą i jest to typowy gest pod publiczkę.


  - Nie sądzę, żeby te rozwiązania coś dały, bo do tego nie wystarczą regulacje na poziomie lokalnym - mówi Janusz Solecki, radny lewicy. Zapowiada, że będzie przeciw.
  Radni koalicji mają w radzie większość, więc uchwała najprawdopodobniej przejdzie. A jeśli tak, to przedsiębiorca, w którego lokalu stoi automat, nie zostanie przez miasto zwolniony z podatków.
  Władze chcą bowiem wprowadzić obligatoryjny zakaz zwolnienia z podatku od nieruchomości punktów, w których znajdują się takie automaty.
  Mieszkańcy Świdnicy miesięcznie przegrywają na jednorękich bandytach około dwóch milionów zł.
  Do tej pory było tak, że każda kawiarnia czy pub w mieście otrzymywały zwolnienie od podatku w wysokości zainwestowanych w lokal pieniędzy. Tyle że wielu właścicieli lokowało je w jednorękich bandytach, których liczba rośnie. W 60-tysięcznej Świdnicy jest ich już 120.
  Prezydent ma nadzieję, że brakiem zwolnień podatkowych (to spore kwoty - nawet 15 tysięcy złotych rocznie) uda się choć częściowo ukrócić ten proceder.
  Radni chcą też wprowadzić zmiany, które będą utrudniały przekształcanie lokali użytkowych w punkty gier.
  Urzędnicy wyliczyli, że mieszkańcy Świdnicy miesięcznie przegrywają na jednorękich bandytach około dwóch milionów złotych, a co gorsza, coraz większą liczbę hazardzistów można spotkać w ośrodku pomocy społecznej.

  Świdnica w przyszłym roku przeznaczy 150 tysięcy złotych na specjalny program terapeutyczny, który pozwoli ludziom wyjść z nałogu. Program ma ruszyć w styczniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama