Koszykówka: Górnik wygrał w Kłodzku

PG
Nie było niespodzianki w pojedynku drugiej rundy Pucharu Polski, pomiędzy koszykarzami drugoligowego Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko, a grającego klasę wyżej, spadkowicza z ekstraklasy - Górnika Wałbrzych.

Wałbrzyszanie wygrali w Kłodzku 78:74. Przewaga podopiecznych trenera Grzegorza Chodkiewicza rosła w tym meczu z kwarty na kwartę, jednak ostatecznie ich zwycięstwo nie jest okazałe bo w ostatniej części gry ambitnie walczący gospodarze odrobili część strat. Na 1,5 minuty przed końcową syreną Doral Zetkama Nysa przegrywał różnicą zaledwie 2 punktów.

Górnik nie pozwolił sobie jednak odebrać zwycięstwa. Najpierw wybronił atak gospodarzy, a później Sławomir Buczyniak, celnym rzutem ustalił wynik meczu.