Indyjski arcybiskup odwiedzi Wrocław

  Indyjski arcybiskup odwiedzi Wrocław

  AAG

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W czwartek, 5 listopada przyjedzie do Wrocławia abp Raphael Cheenath z Indii, ambasador Kościoła prześladowanego i świadek pogromów chrześcijan w Orisie.
  O godz. 20 spotka się ze studentami w Duszpasterstwie Akademickim "Maciejówka" (pl. bpa Nankiera 17a). Wcześniej, o godz. 19 w kościele pw. św. Macieja zostanie odprawiona msza św.
  W piątek, 6 listopada abp Cheenath spotka się ze studentami Papieskiego Wydziału Teologicznego.
  - Wygłosi wykład, po którym będzie okazja do rozmowy z arcybiskupem - zapowiada ks. Rafał Cyfka z parafii katerdalnej. - Udział w tym spotkaniu mogą wziąć wszyscy zainteresowani losem prześladowanych chrześcijan. Początek o godz. 11.15 w auli Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu (pl. Katedralny 14).

  Wieczorem, o godz. 18.30 w katedrze będzie odprawiona msza św. w intencji Kościoła prześladowanego, podczas której indyjski duchowny wygłosi kazanie.

  Abp Raphael Cheenath przyjechał do Polski 2 listopada na zaproszenie Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Odwiedził już Warszawę, Włocławek, Toruń. Z Wrocławia uda się do Zduńskiej Woli. Nazywany jest nazywany jest rzecznikiem indyjskich biednych i odrzuconych i orędownikiem chrześcijan prześladowanych przez ekstremistów religijnych.

  W niedzielę 8 listopada po raz pierwszy Kościół w Polsce będzie obchodził Niedzielę Solidarności z Kościołem prześladowanym. Tylko w stanie Orisa hinduiści zamordowali w ubiegłym roku ponad 100 chrześcijan.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   indianin?? czy hindus??

   indyjczyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   a to ci zagadka??

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama