Fortis Bank zamierza zlikwidować w Lubinie swoją placówkę

  Fortis Bank zamierza zlikwidować w Lubinie swoją placówkę

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na bruk mogą pójść wszyscy pracownicy, czyli 260 osób.
  - Jesteśmy rozgoryczeni - mówią lubińscy bankowcy. - Liczyliśmy, że przetrwamy, bo siedziba jest własnością banku, a to w czasach kryzysu ważny argument.

  Fortis Bank w połowie lipca tego roku połączył się z Dominetem. Ten ostatni przed kilku laty przejął regionalny Cuprum Bank, powstały na początku lat 90. minionego wieku. I w Lubinie urządził swoją krajową centralę. Dlaczego Fortis zwalnia ludzi? Według rzecznika banku, Waldemara Leszczyńskiego, jest to związane z potrzebą restrukturyzacji firmy. Jednym z jej elementów jest zwolnienie w całym kraju 360 pracowników. W tym półroczu bank poniósł stratę w wysokości 360 mln zł.

  Pracownicy lubińskiej placówki, w sumie 147 osób, dostali oferty pracy w Krakowie i Warszawie.
  - Mamy jeszcze nadzieję, że podczas czwartkowych rozmów z szefami coś zmieni się na lepsze - komentują pracownicy banku. - Liczymy, że uda się wynegocjować przesunięcie terminów zwolnień i wywalczyć wyższe odprawy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama