Gmina Jaworzyna Śląska: Remonty dróg za ponad 5 mln

  Gmina Jaworzyna Śląska: Remonty dróg za ponad 5 mln

  MM

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkańcy Tomkowej i Piotrowic w gminie Jaworzyna Śląska mają nowy odcinek drogi. To pierwszy etap inwestycji. Kolejny jest w realizacji.
  Łącznie wyremontowanych zostanie prawie 5 km jezdni, za łączną kwotę trzech milionów złotych. Do realizacji inwestycji przyłączyła się także gmina Jaworzyna Śląska, która na ten cel przeznaczyła 200 tys. zł. Realizacja drugiego etapu zakończy się w czerwcu przyszłego roku.
  Z nowej drogi najbardziej cieszą się mieszkańcy gminy i samej Tomkowej. Do tej pory przy powiatowej drodze, która przebiegała przez wieś, nie było chodników.
  - Teraz będzie można wreszcie bezpiecznie czuć się na drodze - komentują mieszkańcy.

  Roboty obejmowały frezowanie nawierzchni, wykonanie dwóch warstw: wiążącej i ścieralnej, budowę kolektora ściekowego, trzydziestu wpustów ulicznych, odwodnienie poboczy materiałem kamiennym i odmulenie rowów.

  Wykonano także 21 przepustów pod zjazdami oraz położono nawierzchnię na zjazdach z drogi.
  Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego wykonała też oznakowanie i przejście dla pieszych.
  - Nie zapomnieliśmy również o tych mieszkańcach, którzy podróżują komunikacją miejską. Specjalnie dla nich wykonano zatoczkę autobusową. Udało się także wygospodarować miejsce do zawracania dla pojazdów - wyjaśnia Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.
  W tym roku w powiecie świdnickim wyremontowano w sumie prawie 18 km dróg.
  W tym roku w powiecie świdnickim wyremontowano w sumie prawie 18 km dróg powiatowych (w tym remonty zakończone i realizowane do końca roku) na kwotę ponad 5,3 mln zł.
  Powiat realizuje jeszcze remont droi na odcinku Rogoźnica - Kostrza, który potrwa do przyszłego roku.
  W tę inwestycję włączyła się również gmina Strzegom, która przekazała na ten cel pół miliona złotych ze swojego budżetu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama