Kolory Ostrawy

  Kolory Ostrawy

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wakacyjne zwiedzanie: W Ostrawie czekają nas nie tylko koncertowe atrakcje.
  Czeska Ostrawa od jutra będzie tętnić festiwalowym życiem. Jednak jeśli kogoś zmęczą koncerty i towarzyszące im imprezy, też nie będzie narzekać na nudę. Bo to miasto jest pełne zabytków i innych atrakcji.

  Po pierwsze, warto odwiedzić ulicę Stodolną - skupisko ponad 70 klubów, których większość otwarta jest do świtu, zobaczyć barokowy ratusz i słynny park miniatur Miniuni. Znajduje się on w dzielnicy Moravska Ostrava.
  Jej częścią jest też zamek środkowoostrawski, na terenie którego stanie festiwalowe miasteczko. W parku można podziwiać ponad 20 europejskich obiektów w miniskali, jak Basztę Rybacką z Budapesztu czy krakowskie Sukiennice.

  Po drugie, możemy wybrać się do miejscowego zoo i największego w Europie Środkowo-Wschodniej kąpieliska Sareza na Porubie.

  Po trzecie: Ostrawa leży blisko naszej granicy, a pobyt na festiwalu kosztuje niewiele (więcej informacji na stronie www.colours.cz, bilety można kupić na www.ticketpro.pl).

  Koszt dojazdu koleją z Wrocławia do Ostrawy to około 100 zł. Jeśli pojedziemy pociągiem do Chałupek, a potem, już w czeskim Bohuminie, wsiądziemy do autobusu, w ciągu niespełna 4 godzin znajdziemy się w Ostrawie.

  Ci, którzy nie będą mieć ochoty nocować na polu namiotowym, zawsze mogą ulokować się w prywatnych kwaterach. Na dworcach - kolejowym i autobusowym - czekają chętni do ich wynajęcia. I nie zapomnijmy o smacznych przekąskach: słone, tłuste, ale pyszne placki bramboraky nigdzie nie smakują tak jak w Ostrawie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama