Wrocław: Jak dojechać na cmentarz Grabiszyński

  Wrocław: Jak dojechać na cmentarz Grabiszyński

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Do końca tygodnia podpowiadamy, jak łatwo i szybko dotrzeć na groby bliskich na największych nekropoliach we Wrocławiu. Dziś cmentarz Grabiszyński.
  Linie tramwajowe:
  Wszystkie linie specjalne E kursują w czwartek, piątek i poniedziałek od godz. 10 do 17 (do godz. 14 co 15 min, później - co 12). W sobotę od 9 do 20 co 20 min, w niedzielę od 9 do 20 co 10 minut.
  Tramwaj E6: cmentarz Grabiszyński - Sępolno (przez pl. Legionów, Kazimierza Wielkiego, pl. Dominikański, most Pokoju, Grunwaldzką, Mickiewicza; w drugą stronę tak samo).

  Tramwaj E7: Oporów - Pilczyce (przez pl. Legionów, Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, pl. Jana Pawła II, Legnicką, Lotniczą; w drugą stronę tak samo).
  Tramwaj E9: cmentarz Grabiszyński - opera (przez Hallera, Powstańców Śląskich, Piłsudskiego, Teatralną; w drugą stronę tak samo).
  Tramwaje 14 i 24: linie kursują w niedzielę ze zwiększoną częstotliwością (co 10 minut w godzinach 8-18). Jeżdżą między Osobowicami a Grabisz-nem (przez pl. Staszica i Powstańców Śląskich).

  Autobusy:
  Autobus linii A: będzie zatrzymywać się dodatkowo na dwóch przystankach przy cmentarzu.
  Autobus linii 319: do piątku i w poniedziałek pojedzie od Krzemienieckiej przez ul. Ostrowskiego, Grabiszyńską do cmentarza. W drugą stronę pojedzie przez ul. Grabiszyńską, Ostrowskiego i dalej swoją trasą do pętli. Uwaga! Nie kursuje w sobotę i niedzielę.
  Autobus linii 322: cmentarz Grabiszyński - Kiełczowska (przez Klecińską, Osobowice, pl. Staszica, Krzywoustego; w niedzielę co 15 min, w sobotę co 30 min od godz. 8 do 20).
  Autobus linii 334: ul. Buforowa - cm. Grabiszyński (przez Bardzką, Powstańców Śl., Hallera). Co 15 min, tylko w niedzielę.

  Samochody:
  W weekend nie dojedziemy pod cmentarz. Od strony ulicy Grabiszyńskiej dotrzemy do skrzyżowania z ul. Ostrowskiego. Tam policjant pokieruje nas w stronę jednego z trzech dużych parkingów. Pierwszy w pobliżu ul. Petuniowej jest płatny, dwa pozostałe - w pobliżu ul. Krzemienieckiej, będą darmowe. W środę wyjaśni się, czy przejedziemy całą szerokością ulicy Grabiszyńskiej (szczegóły w czwartkowej gazecie). Od strony Oporowa dojedziemy autem tylko do skrzyżowania ulic Solskiego i Wiejskiej.

  Jutro przeczytacie, jak dotrzeć na groby na cmentarzu Kiełczowskim.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama