Remont mostu w Strużnicy jeszcze potrwa

  Remont mostu w Strużnicy jeszcze potrwa

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jeszcze do połowy grudnia kierowcy będą musieli korzystać z objazdu. Most w Strużnicy w powiecie jeleniogórskim, zerwany przez lipcową jednodniową powódź, nadal nie jest odbudowany.
  - By dojechać do Jeleniej Góry, od trzech miesięcy muszę korzystać z 10-kilometrowego objazdu - skarży się Wiesław Ziałecki. Prace przy odbudowie mostu wciąż trwają. Będą kosztować milion złotych. Większość pieniędzy przekazało MSWiA. Na razie drogą z Karpnik nie dojedzie się do Kowar. Nawet rowerzyści mają duże kłopoty z przeprawą przez most. - Na treningi wybieramy teraz inne trasy - mówi Roman Antczak.


  Wyremontowano tymczasem 4-kilometrową drogę z Karpnik do Strużnicy. Nowa nawierzchnia kosztowała 1,2 miliona. Mieszkańcy martwią się, że nową szosą będą jeździły ciężarówki, wożąc urobek z pobliskiej kopalni skalenia.
  Mieszkańcy martwią się, że nową szosą będą jeździły ciężarówki, wożąc urobek z pobliskiej kopalni.
  - Nie ma takiej możliwości. Ciężarówki nie będą jeździć wyremontowaną drogą - zapewnia Jacek Jakubczak, insp. ds. dróg i mostów w Zarządzie Dróg Powiatowych w Jeleniej Górze.
  To nie koniec robót związanych z lipcowymi powodziami, które nawiedziły Kotlinę Jeleniogórską. Na ukończeniu jest odbudowa szosy w Czernicy (koszt również milion złotych) oraz mniejsze prace na drogach w Podgórzynie (m.in. łatanie krawędzi podmytych jezdni, czyszczenie przepustów). Wkrótce ruszy też odbudowa drogi w Jeżowie Sudeckim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama