Wrocław: Tarnogaj na razie bez tramwajów

  Wrocław: Tarnogaj na razie bez tramwajów

  Małgorzata Kaczmar

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nawet przez miesiąc tramwaje mogą nie jeździć na Tarnogaj. W poniedziałek zbierze się specjalna komisja, która ustali, jak bardzo woda podmyła tory tramwajowe i jezdnię. A także ile potrwają remonty.
  W sobotę o godz. 11.25 przy ul. Hubskiej na wysokości budynku nr 61 pękła rura.
  - Firma, która chciała się przebić z rurociągiem ciepłowniczym, uszkodziła instalację w tym rejonie - tłumaczy Konrad Antkowiak, rzecznik spółki wodociągowej MPWiK.

  Woda lała się tak mocno, że podmyła tory tramwajowe i jezdnię. Woda na ulicy sięgała 30 cm. Samochody miały kłopoty z przejechaniem ul. Hubską. Ruchem musieli kierować policjanci.
  Awaria nie przysporzyła natomiast kłopotom mieszkańcom okolicznych ulic - mimo podmywającej jezdnię wody, wszyscy mieli w kranach mokro. Robotnicy załatali rurę w nocy z soboty na niedzielę. - Awaria została usunięta dokładnie o godz. 2.20 - informuje Konrad Antkowiak.

  Tramwaje jednak na razie Hubską nie pojadą. Linie 8, 15 i 22 na czas remontu jeżdżą ul. Ślężną. Iwona Czarnacka, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, wyjaśnia, że tramwaje wrócą na swoje stałe trasy dopiero wtedy, gdy robotnicy naprawią torowisko i jezdnię. Kiedy to nastąpi?
  - Najpierw komisja musi sprawdzić, jak mocno zostały uszkodzone tor tramwajowe i jezdnia - tłumaczy Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
  Dopiero po oględzinach specjalistów, będzie wiadomo, jak długo potrwa remont.

  Czy robotnicy zdążą przed Wszystkich Świętych? Emerytka Anna Leśko, która mieszka przy ul. Hubskiej, martwi się, że awaria przysporzy korków i 1 listopada będzie problem z dojechaniem na groby.

  Do czasu usunięcia awarii tramwaje linii 15 i 22 będą jeździły do zajezdni tramwajowej przy ul. Ślężnej, a tramwaj linii 8 - do parku Południowego.
  Mieszkańcy Tarnogaju będą mogli korzystać z autobusów zastępczych do czasu zakończenia remontu jezdni i torowiska.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   autobusy zastępcze

   Małgorzata Kaczmar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 28

   Autobusy zastępcze jadą od Dworca PKS, przez ul. Suchą, Joanitów, Dyrekcyjną i Glinianą, a potem wzdłuż torowiska tramwajowego - przez Hubską, Kamienną, Armii Krajowej i Tarnogajską.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ruraaaa

   Romek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 23

   Ta firma ciepłownicza ma ostatnio szczęście do rur wodociągowych. Najpierw urwałą rurę wodociągową na Grabiszyńskiej na wysokości Fadromy. Później rurę na odcinku Ziajki, a teraz Hubska. Ale to...rozwiń całość

   Ta firma ciepłownicza ma ostatnio szczęście do rur wodociągowych. Najpierw urwałą rurę wodociągową na Grabiszyńskiej na wysokości Fadromy. Później rurę na odcinku Ziajki, a teraz Hubska. Ale to dobrze jak inna firma nie będzie mogłą znaleźć jakiejś rury to koledzy jej pomogą.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re: vocativus

   qba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 23

   nie boli, nie boli - gdyby nie było to problemem to nie podejmowałbym wątku. Piszesz, że zawsze tak było z komunikacją zastępczą. Przez kilka ostatnich lat niestety tak nie było więc nie pleć...rozwiń całość

   nie boli, nie boli - gdyby nie było to problemem to nie podejmowałbym wątku. Piszesz, że zawsze tak było z komunikacją zastępczą. Przez kilka ostatnich lat niestety tak nie było więc nie pleć kolejnych bzdur.
   Poza tym ja nie potrzebuję podawania niczego na tacy. Ja tu piję do dennego poziomu "dziennikarzy", który się stacza w zawrotnym tempie. Próbują rzucać jakieś informacje kompletnie ich nie sprawdzając, nie drążąc tematu. Zastanawiam się czasem czy przypadkiem nie czytam jakiegoś brukowca.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   autobusy?

   Ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 20

   a czy ktoś z Was wie jak będą jeździć te autobusy zastępcze? szukałam o tym informacji i nic nie znalazłam :/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re: qba

   vocativus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 21

   bilety w zatramwajach ważne są bodaj przez 90 minut na dalszych odcinkach linii 15, 22, 8. Zawsze tak było z każdą komunikacją zastępczą. Jak ktoś ma miesięczny na w/w linie to również nie ma się...rozwiń całość

   bilety w zatramwajach ważne są bodaj przez 90 minut na dalszych odcinkach linii 15, 22, 8. Zawsze tak było z każdą komunikacją zastępczą. Jak ktoś ma miesięczny na w/w linie to również nie ma się co martwić bo trasa zatramwaju pokrywa się z trasą tychże linii. qba wystarczy zaznajomić się z polityką transportową, czyli samemu przeczytać o co chodzi bo to nie boli, a nie czekać aż ktoś na tacy poda.

   ad artykuł - do awarii doszło przed południem, zatem dlaczego nie było ŻADNYCH informacji na ten temat na przystankach????zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bzdury.. znowu bzdury..

   qba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 20

   Jacy Policjanci kierowali ruchem? Gdzie? Kiedy? Może 15 lat temu, nie w tym miejscu i nie wiadomo czy w ogóle kierowali bo na pewno nie w tę sobotę. Może to było w Bielsku. Bo ja byłem świadkiem...rozwiń całość

   Jacy Policjanci kierowali ruchem? Gdzie? Kiedy? Może 15 lat temu, nie w tym miejscu i nie wiadomo czy w ogóle kierowali bo na pewno nie w tę sobotę. Może to było w Bielsku. Bo ja byłem świadkiem jak ruchem kierowali, a raczej próbowali kierować pracownicy wykonujący ów genialny przewiert, zresztą bardzo rozbawieni całą sytuacją bo odniosłem wrażenie, że jestem na planie Alternatywy 4.
   Teraz mam prośbę do autorki artykułu: proszę się dowiedzieć u rzecznika w MPK czy bilety kasowane w autobusie zastępczym będą honorowane po przesiadce w tramwajach linii 8, 15 i 22 i w innych tramwajach np linii 9 na odcinku pokrywającym się z linią 8 i czy kontrolerzy MPK są o tym fakcie (linii zastępczych) powiadomieni.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Znowu Ziajka

   ziajka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 24

   Jak zwykle zawsze Ziajka

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama