Głogów: Bilet papierowy na autobus odchodzi do lamusa

  Głogów: Bilet papierowy na autobus odchodzi do lamusa

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Do tej pory spółka Komunikacja Miejska w Głogowie wydała ponad 11 tysięcy kart elektronicznych, upoważniających do przejazdów autobusami.
  Ich liczba systematycznie wzrasta, a jednocześnie spada liczba biletów kupowanych u kierowców (są jednak droższe: zwykły kosztuje 3, a ulgowy - 1,50 zł).
  - Jeśli do wiosny taka tendencja utrzyma się, to powrotu do biletu papierowego nie będzie - zapowiada Robert Grodecki, prezes Komunikacji Miejskiej.

  Przypomina, że za wydanie karty elektronicznej trzeba wpłacić 10 zł kaucji zwrotnej. Potem można już ją doładowywać kwotami za przejazdy. Minimalnie jest to 5 zł, ale najczęściej pasażerowie wybierają opcję 100 zł.

  Prezes Grodecki przypomina także, że mieszkańcy miasta, którzy skończyli 70 lat mają przejazdy bezpłatne pod warunkiem, że będą posiadać kartę elekroniczną.
  - W autobusie powinni przyłożyć ją tylko do kasownika, by zalogować się do systemu - wyjaśnia prezes spółki. - Na tej podstawie rozliczamy się z miastem, które przyznało takie uprawnienia tej grupie mieszkańców.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama