Szpital już nie chce Chlebowskiego

  Szpital już nie chce Chlebowskiego

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Związki zawodowe i rada pracowników wrocławskiego Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Curie-Skłodowskiej we Wrocławiu żądają odwołania posła Zbigniewa Chlebowskiego ze składu rady społecznej szpitala.
  To efekt ujawnienia na początku października tzw. afery hazardowej, której Chlebowski jest jednym z głównych bohaterów. Chodzi o niejasne powiązania polityków PO, w tym Chlebowskiego, z biznesmenami branży hazardowej.

  Przedsiębiorcy lobbowali na rzecz korzystnych dla branży zmian w przepisach. "Wydarzenia ostatnich tygodni (...) stały się przyczyną utraty zaufania społecznego wobec etyki i uczciwości Pana posła Chlebowskiego" - czytamy w piśmie do Senatu Akademii Medycznej. Wcześniej podobne stanowisko dostał rektor Ryszard Andrzejak.

  - Rektor od razu odpowiedział związkowcom, że powoływanie i odwoływanie członków rady społecznej to kompetencja Senatu uczelni - mówi Arkadiusz Foerster, rzecznik Akademii Medycznej. Rzecznik zapewnia, że rektor złoży wniosek o to, by Senat zajął się sprawą Chlebowskiego. Ma to się stać w listopadzie.

  - Wniosek związkowców przyszedł za późno, by sprawę przekazać pod obrady najbliższej sesji Senatu, która jest zaplanowana na poniedziałek - dodaje Foerster. Zbigniew Chlebowski w skład 11-osobowej rady wszedł w 2006 roku. Szefuje jej znany prokurator Jacek Kaucz.
  Co poseł jako członek rady zrobił dla szpitala? - Pomagał w zabiegach o to, by z budżetu państwa nie wyrzucono 110 tysięcy zł na kontynuowanie budowy szpitala przy ul. Borowskiej - odpowiada rzecznik.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co za towarzystwo!

   Nikifor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 23

   Chlebowski, Andrzejak, Kaucz - no sam miód. To jakiś żart? Kto tam jeszcze siedzi?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama