Olszyna: Orlik otwarty, ale ćwiczyć tam nie wolno

  Olszyna: Orlik otwarty, ale ćwiczyć tam nie wolno

  Bernard Łętowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Choć boisko Orlik w Olszynie zostało otwarte z pompą 12 października, wciąż nie wolno na nim ćwiczyć, bo obiekt nie został odebrany przez powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego.
  - Prowadzenie zajęć sportowych na nieodebranym przez nas boisku jest złamaniem prawa budowlanego - wyjaśnia powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, Wiesław Cegliński. - Grozi za to do 10 tysięcy złotych grzywny.

  Grażyna Pietruch, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1, przy której wybudowano Orlika, twierdzi, że dzieci z boisk nie korzystają. Ale Leszek Leśko, burmistrz Olszyny, mówi co innego. Według niego dzieci ćwiczą na boisku. Natomiast nadzór budowlany starostwa w Lubaniu jeszcze nie odebrał obiektu. - Czekamy na dopuszczenie do eksploatacji - mówi burmistrz.

  Dlaczego w Olszynie otwarto Orlika, zanim został formalnie dopuszczony do użytku? Jak tłumaczy burmistrz Leśko, w uroczystości otwarcia miał uczestniczyć ówczesny wicepremier Grzegorz Schetyna. Tego samego dnia miał też otworzyć drogę, tzw. schetynówkę, w Tomaszowie Bolesławieckim i kolejnego Orlika w Warcie Bolesławieckiej. Ale na uroczystości nie dojechał. Boiska i droga zostały otwarte.

  - Oczywiście, lepiej byłoby poczekać na końcowy odbiór - przyznaje burmistrz. Ale, jak dodaje, termin otwarcia boiska był uzgadniany przez urząd marszałkowski. - Mowa była o prawdopodobnym udziale Grzegorza Schetyny - tłumaczy. Dlatego właśnie taki, a nie inny dzień został wyznaczony. Termin otwarcia Orlika zależał od obecności Grzegorza Schetyny.

  Jednak urząd marszałkowski zaprzecza, że to on wyznaczał datę otwarcia Orlika w Olszynie.
  - Otwarcia orlików organizują właściciele obiektów - mówi Magdalena Kuchta z urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu. - Właściciel zaprasza na otwarcie, kogo chce. Data nie była wybrana przez nas.
  Nie wiadomo, kiedy dzieci z Olszyny będą ćwiczyć na boisku. Inspektor budowlany czeka na dokumenty z gminy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama