Magda Kumorek: Jestem sobie ogrodniczka, mam nasionek pół...

  Magda Kumorek: Jestem sobie ogrodniczka, mam nasionek pół koszyczka

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  O kopaniu ogródka, lepieniu garnków z gliny, karierze teatralnej i filmowej oraz o życiu w podwrocławskiej wsi rozmawiamy z Magdą Kumorek, aktorką Teatru Muzycznego Capitol i gwiazdą seriali "Samo życie" i "Teraz albo nigdy".
  Jak się Pani współpracuje z Piotrem Dziubkiem - kompozytorem, aranżerem, a prywatnie Pani mężem?

  (śmiech) Nasza współpraca ewoluuje, oboje mamy wrażenie, że w dobrym kierunku. Choć praca z mężem na scenie nie jest łatwa.

  To praca w domu i dom w pracy?

  Założyliśmy sobie, że nie przenosimy pracy do domu i spraw domowych do pracy, na ile to jest, oczywiście, możliwe. Jednak Piotr tworzy muzykę w domu, więc dźwięki do "Idioty", w którym gram w Capitolu, słyszałam nawet wcześniej niż reżyser spektaklu Wojtek Kościelniak. To było dość zabawne, bo przystępując do pracy nad spektaklem, znałam już doskonale warstwę muzyczną.
  Wcześniej, myśląc o wspólnej pracy przy "Idiocie", mówiłam Piotrowi, że nie wiem, czy kiedy będę mieć go obok siebie na scenie, grającego na akordeonie, zdołam oddać się pracy całkowicie. A rola Nastazji Filipowny wymagała całkowitego zatracenia. Bałam się, że przez cały czas będę miała włączoną kontrolkę w głowie: Piotr patrzy, co robię, a jego krytyka jest dla mnie ważna. Okazało się jednak, że ta wspólna praca jest możliwa.

  Państwa syn tańczy, śpiewa?

  Jest uzdolniony muzycznie. Nie śpiewa i nie chce śpiewać. Myślę, że będzie muzykiem. Na razie interesuje się grą na perkusji.
  Piotr tworzy muzykę w domu, więc dźwięki do "Idioty", w którym gram słyszałam wcześniej niż reżyser.
  Od pewnego czasu stale Pani występuje w galach Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Ma Pani jakąś ulubioną piosenkę w życiu?

  Do piosenek, z którymi spotkałam się w pracy, mam olbrzymi sentyment. Bardzo ważna jest "Ditko i Donia" Jacka Kaczmarskiego. Przy pracy nad przedstawieniem "Galeria" otworzyła mi się nowa przestrzeń myślenia o piosence aktorskiej i własnych możliwościach. To był jeden z tych momentów w życiu, kiedy człowiek zatrzymuje się i myśli o najważniejszych sprawach. To było bardzo ciekawe doświadczenie na wielu poziomach i bardzo ważne.

  Jestem związana z teatrem muzycznym, więc stale pojawiają się w moim życiu nowe piosenki. W ten sposób co chwilę mogłabym mieć nową miłość, bo wszystkie piosenki muszę umiłować, żeby móc z nimi wyjść na scenę.

  Ma Pani wymarzoną rolę, niekoniecznie w teatrze piosenki?


  Powoli marzę o teatrze dramatycznym. Mam wrażenie, że "Idiota", mimo że został zrealizowany w teatrze muzycznym, przez jakość procesu pracy dotknął teatru dramatycznego. Chciałabym zanurkować głębiej w tym kierunku.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Błąd z którego panią Magdę warto wyprowadzić

   DWR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Siechnice to nie wieś a miasto

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cóż za zaskoczenie !

   Kasia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 67 / 50

   o matko ! nie wiedziałam, że Piotr Dziubek jest mężem Magdy Kumorek ! a przecież zawsze lubiłam Pana Piotra, i jego muzykę, i wydawało mi się, że cośtam, coś nie coś o nim wiem ! ale z jego życia...rozwiń całość

   o matko ! nie wiedziałam, że Piotr Dziubek jest mężem Magdy Kumorek ! a przecież zawsze lubiłam Pana Piotra, i jego muzykę, i wydawało mi się, że cośtam, coś nie coś o nim wiem ! ale z jego życia prywatnego jakoś mi umknął fakt, że jest mężem Magdy Kumorek.. sie zdziwiłam, nie ma co.. :) ale w sumie fajnie.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama