Legnica: Kara za banknoty domowej roboty

  Legnica: Kara za banknoty domowej roboty

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Sąd Okręgowy w Legnicy skazał na więzienie i grzywnę dwóch młodych mieszkańców Chojnowa, którzy rok temu sfałszowali, a później puścili w obieg wydrukowane w domu banknoty.
  Karol P. (19 lat) wykorzystał należące do matki urządzenie wielofunkcyjne: zeskanował i wydrukował co najmniej osiem pięćdziesięciozłotówek. Później, razem z Markiem B. (20 lat) oraz nieletnim Mirosławem Ch., część z nich puścili w obieg.

  Noga powinęła im się 22 listopada 2008 r. na giełdzie samochodowej w Lubinie, gdzie próbowali zapłacić fałszywką za oscypki. Tego samego dnia, po powrocie do Chojnowa, Mirosław Ch.
  zapłacił za chleb podrobioną 50-złotówką w piekarni Kupczyk. Wydaną przez ekspedientkę resztę pieniędzy podzielili między siebie. Dwa dni później w banku kasjerka znalazła sfałszowany banknot z piekarni. Tego samego dnia lewą pięćdziesięciozłotówkę odnaleziono też na terenie zespołu szkół w Miłkowicach. Wtedy ustalono, że w obieg puścił ją Mirosław Ch.

  Również 24 listopada Karol P. i Marek B. próbowali zapłacić podrobionym banknotem na stacji paliw w Gołaczowie. Celowo zaparkowali samochód z tyłu i przyszli pod dystrybutor z kanistrem. Pracownik stacji nie dał się jednak nabrać. Karol P. zostawił paliwo i obiecał przynieść z samochodu prawdziwą pięćdziesiątkę. Razem z B. uciekli.

  Sąd skazał Karola P. na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat i 2 tys. zł grzywny. Orzekł też nadzór kuratora, przepadek banknotów, urządzenia wielofunkcyjnego oraz kanistra. Marek B. dostał rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata oraz 1000 zł grzywny. Skazani muszą też naprawić straty i pokryć koszta sądowe. Wyrok jest nieprawomocny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama