Matematyka rozwija, nawet gdy robisz błędy

  Matematyka rozwija, nawet gdy robisz błędy

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  To już drugi tydzień naszej akcji "Ucz się matematyki, bo... warto", w której przekonujemy wrocławian, że należy znać podstawy tego przedmiotu, bo przydają się w życiu.
  Dwa razy w tygodniu prezentujemy zadania matematyczne przygotowane przez Michała Śliwińskiego, matematyka z Uniwersytetu Wrocławskiego i III LO. Jego zdaniem błędy nie powinny zniechęcać, ale wręcz mobilizować do rozwiązywania kolejnych zadań.

  W każdy wtorek i piątek drukujemy zadania matematyczne, przygotowane przez Michała Śliwińskiego, matematyka z Uniwersytetu Wrocławskiego i III LO.


  Po liczbie nadesłanych przez Państwa do redakcji odpowiedzi na wtorkowe zadanie, wnioskujemy, że nauka nie idzie w las. Rozkręcacie się, bo mejli przychodzi coraz więcej. Jednak w tym tygodniu pojawiło się także więcej błędnych odpowiedzi. Zdaniem naszego matematycznego eksperta, Michała Śliwińskiego, błędy nie powinny zniechęcać, ale wręcz mobilizować do rozwiązywania kolejnych zadań.

  Zgadza się z nim Maciej Popowicz, twórca znanego portalu Nasza-klasa.pl. - Matematyka w szkole raczej nie była dla mnie problemem - opowiada Popowicz, absolwent II LO przy ul. Parkowej we Wrocławiu. - Trochę kłopotów miałem przez to, że nie odrabiałem zadań domowych. Moją kochaną nauczycielkę matematyki z liceum strasznie to irytowało - przyznaje twórca Naszej-klasy. I dodaje, że z niezmiennym zapałem próbowała go nauczyć pracowitości.

  Ta przydała się, gdy Popowicz trafił już na Uniwersytet Wrocławski. - Tam poznałem matematykę używaną przy rozwiązywaniu problemów algorytmicznych - tłumaczy. - Do tej pory urzeka mnie swoim pięknem i elegancją - dodaje.

  Ale znany informatyk z Wrocławia twierdzi, że matematyka może się przydać nie tylko osobom, które zamierzają swoje życie związać z przedmiotami ścisłymi. - To przedmiot dla każdego, bo rozwija i trenuje umysł. Uczy także logicznego i analitycznego myślenia oraz doskonali precyzję - wylicza Maciej Popowicz. - Jest nieocenioną pomocą w codziennym życiu, szczególnie w czasach, gdy rzeczywistość wokół nas bardzo szybko się zmienia - dodaje.

  Przypominamy, że możecie liczyć na nagrody. Za rozwiązanie zadania nr 2 program "Tajemnice umysłu. Pamięć" otrzymuje Tomasz Stefanicki.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama