Warto inwestować przez internet

  Warto inwestować przez internet

  Wojciech Kowalski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Powstała we Wrocławiu platforma internetowa Multifound.pl wzbogaciła się o nowe fundusze inwestycyjne.
  W sumie oferuje ona ich już aż 280 z 10 towarzystw funduszy inwestycyjnych.
  Platformy, za pomocą których możemy inwestować na całym świecie, nie ruszając się z domu, to wrocławska specjalność. Wprawdzie pierwsze takie narzędzie uruchomił mBank, ale po nim wystartował właśnie wrocławski Multifound, zarządzany przez Netfield S.A. Potem we Wrocławiu rozpoczęto prace nad uruchomieniem trzeciej takiej platformy - freeFound.

  Po krachu na rynkach finansowych zainteresowanie funduszami inwestycyjnymi, zwłaszcza o podwyższonym ryzyku, zmalało niemal do zera. Teraz jednak, gdy sytuacja się już trochę uspokoiła, a lokowanie oszczędności w bankach przestało być atrakcyjne - przypominamy sobie o takim sposobie inwestowania. Jeśli kupujemy jednostki funduszy inwestycyjnych właśnie przez platformy internetowe, wówczas sporo oszczędzamy na opłatach. W przypadku Multifoundu.pl pobierana jest jedynie standardowa opłata za zarządzanie i nabycie. Te stawki są różne - zależnie od polityki danego funduszu.
  Po krachu na rynkach finansowych zainteresowanie funduszami inwestycyjnym zmalało niemal do zera.
  W niedalekiej przyszłości planowane są natomiast akcje promocyjne - fundusze dostępne będą na platformie z 50 proc. i 100 proc. zniżką w opłacie za kupno.

  Platformy nie pobierają natomiast żadnych dodatkowych opłat za użytkowanie konta klienta. Bezpłatny jest także dostęp do automatycznie aktualizowanej wartości naszego portfela inwestycyjnego.
  Kupując jednostki uczestnictwa, wpłacamy je bezpośrednio na rachunki towarzystwa funduszy inwestycyjnych. W przypadku zleceń odkupienia pieniądze przelewane są na rachunki bankowe klientów. Inwestować w ten sposób możemy na stronach Multifound.pl oraz mBank.pl (Supermarket funduszy inwestycyjnych).


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama