Wrocław: Nowa Akademia Muzyczna zmieni plac Jana Pawła II

  Wrocław: Nowa Akademia Muzyczna zmieni plac Jana Pawła II

  Martyna Jurkiewicz, Bartłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tak ma już za trzy lata wyglądać nowe skrzydło Akademii Muzycznej. Bryła kampusu powiększy się o jedną trzecią całości
  1/3
  przejdź do galerii

  Tak ma już za trzy lata wyglądać nowe skrzydło Akademii Muzycznej. Bryła kampusu powiększy się o jedną trzecią całości ©Wizualizacje inwestora

  Zdobyliśmy właśnie wizualizację nowego kampusu Akademii Muzycznej przy pl. Jana Pawła II. Jego budowa ma ruszyć dopiero za pół roku, jednak już teraz trwają prace przygotowujące teren pod inwestycję. Jej koszt to 40 mln zł. Aż 35 mln zł pochodzi z kasy unijnej, a reszta - z ministerstwa kultury.

  - Okres rozliczeniowy z Unią Europejską kończy się w 2013 r. Założyliśmy jednak, że budowę skończymy w 2012, i tego terminu zamierzamy się trzymać - opowiada Marek Cebulski, kanclerz Akademii Muzycznej.

  Akademia Muzyczna wzbogaci się nie tylko o dodatkowe metry kwadratowe, ale też o nową, dużą salę koncertową na 280 osób. A oprócz niej, oczywiście, zaplecze administracyjne i sale do prób.
  - Nowe pomieszczenia są bardzo potrzebne. Ja już skończyłam moją przygodę z tą szkołą, ale dobrze, że młodsze pokolenia będą uczyć się w jeszcze lepszych warunkach - cieszy się Małgorzata Paczkowska, absolwentka Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec.
  Akademia Muzyczna wzbogaci się też o nową, dużą salę koncertową na 280 osób.
  Nowe skrzydło uczelni nie stanie bezpośrednio przy pl. Jana Pawła II, tylko nieco w głębi, bliżej ulicy Zelwerowicza.

  Uczelnia jest jednak także właścicielem działki położonej bliżej placu Jana Pawła II. Na nim także może za kilka lat powstać nowy budynek. Możliwe jest, że za kilka lat uczelnia będzie chciała znaleźć inwestora, któremu mogłaby sprzedać ten grunt. Według naszych informacji decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale obecny projekt pomysłu nie przekreśla.

  Całkiem nowe oblicze tego placu
  Rozbudowa Akademii Muzycznej to niejedyna inwestycja na pl. Jana Pawła II. Cuprum rozważa zburzenie swojego biurowca i budowę centrum hotelowo--kongresowego. Na jego parterze znalazłyby się lokale usługowe: sklepy i knajpki, co powinno ożywić plac.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nowa akademia

   JIMBO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 34

   Ni jak to nie pasuje do całości. Ci dzisiejsi architekci to nic wyczucia nie mają. Wciskają wszędzie te swoje nowe wizje. Gdzie taka kostka do ładnego starego stylu? Od razu przychodzi na myśl...rozwiń całość

   Ni jak to nie pasuje do całości. Ci dzisiejsi architekci to nic wyczucia nie mają. Wciskają wszędzie te swoje nowe wizje. Gdzie taka kostka do ładnego starego stylu? Od razu przychodzi na myśl scena z Alternatywy 4 z motywem firanek:)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama