Protest zamiast przeprawy w Radoszycach

  Protest zamiast przeprawy w Radoszycach

  Grażyna Szyszka, AAG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Opóźnia się budowa mostu w Radoszycach. Dwie firmy oprotestowały przetarg na niego.
  W październiku miała ruszyć budowa mostu na Odrze między Ciechanowem (gm. Góra) a Radoszycami (gm. Rudna). Ale już wiadomo, że będą opóźnienia. Powód? Dwie firmy, które przegrały przetarg, złożyły protesty. Zarząd Dolnośląskiej Służ-by Dróg i Kolei odwołał się od nich do Urzędu Zamówień Publicznych i czeka na decyzję.

  Przetarg ogłoszono w marcu a we wrześniu z sześciu firm, które złożyły ofertę, wybrano wykonawcę inwestycji.
  Najtańszą ofertę na 51 mln zł przedstawiła firma Budimex-Dromex. Najdroższą, za 62 mln zł, firma Skanska. Ale na wykonawcę mostu w Radoszycach-Ciechanowie DSDiK wybrała niemiecką firmę Dywidag Bau, która zamierza zrealizować inwestycję za 58 mln zł.

  - Nie była to najtańsza oferta, ale jedyna, która posiadała kompletną dokumentację - mówi Joanna Jarocka, rzecznik prasowy DSDiK we Wrocławiu. - Pozostałe dwie oferty zawierały błędy formalne.
  Protestują firmy: Budimex-Dromex i Bilfinger Berger SA.

  - Będziemy bronić naszej oferty, bo uważamy, że zrobiliśmy wszystko, jak należy - mówi Kazimierz Gruchała z płockiego oddziału Bilfinger Berger SA. - Zamawiający zmieniał w trakcie przetargu specyfikację istotnych warunków. Udowodnimy, że to my mamy rację.
  Najtańszą ofertę na 51 mln zł przedstawiła firma Budimex-Dromex.
  Urząd Zamówień Publicznych ma 14 dni na rozpatrzenie protestu. Niewykluczone, że cała procedura mocno się wydłuży. Tymczasem Zarząd DSDiK ogłosił już kolejny przetarg. Tym razem na budowę drogi z Góry do Ciechanowa.

  Promy przewożą, bo nie ma mostów
  Na most pomiędzy Radoszycami a Ciechanowem czekają okoliczni mieszkańcy.
  Aby dostać się w tym miejscu na drugi brzeg Odry, trzeba korzystać ze starego promu. Dziennie przewozi on ok. 100 aut w obie strony. Niemal identyczny prom jest w oddalonej o sześć kilometrów Chobieni, a najbliższe mosty na Odrze - w Głogowie i Ścinawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama