Wałęsa, blues i aquapark

  Wałęsa, blues i aquapark

  Jacek Antczak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Skojarzyły mi się dwie "solidarnościowe" informacje. O kłopotach Solidarności we wrocławskim miejskim aquaparku i o planowanej na przyszły rok wizycie Lecha Wałęsy w stolicy Dolnego Śląska podczas obchodów 30-lecia związku, który obalił komunizm.
  Działacze organizacji związkowej w parku wodnym czują się mobbingowani i działają trochę potajemnie. O tempora, o mores. Przepraszam za ironię, ale kiedyś się działało w podziemiu, a teraz trzeba bronić interesów pracowniczych pod wodą. Dobrze, że aquapark się rozbudowuje. I nie chodzi o większe fale i bardziej poskręcane rury. W większej firmie - przykład KGHM czy TVP - ze związkowcami bardziej się liczą.

  Poza tym można stworzyć kilka kolejnych branżowych struktur broniących wspólnie interesów pracowniczych. Razem (i jednocześnie oddzielnie) mogliby występować np. ratownicy i specjaliści od chlorowania wody. Nie kpię - w Lubinie i okolicach to potrafią. Choć napiszę szczerze, że nie wiem, jak sobie radzą związkowcy z polkowickiego parku wodnego.

  Na jedno, a właściwie na jednego, bym nie liczył. Na Lecha Wałęsę. Kiedyś wprawdzie przyjeżdżał do Wrocławia, by razem z Frasyniukiem działać w obronie związkowców. Tym razem jednak przyjedzie... zaśpiewać. Akompaniować mu będzie Gary Moore. Wykonają wspólnie utwór Piotra Szczepanika "Żółte kalendarze". To nie żart, przecież nie piszę, że we Wrocławiu dojdzie do pojednania Wałęsy z Kaczyńskim.

  Do muzycznych obchodów 30-lecia panny "S" ma dojść podczas Blues Brother Day. W ubiegłych latach występowała już na nim czołówka dolnośląskich bluesmanów: Zdrojewski, Dutkiewicz, Szmajdziński..., pora więc na ikonę politycznego bluesa - Lecha Wałęsę. Honorarium jest nieznane. Wiadomo tylko, że Wałęsa nie jest tani. I że na trybunach nie zasiądą związkowcy z aquaparku. Działają za krótko. I nie pod ziemią, lecz pod wodą, a to się nie liczy do solidarnościowego stażu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama