Zamiast się nudzić, pomóż innym

  Zamiast się nudzić, pomóż innym

  Anna Kowalska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  269 szkół z Dolnego Śląska przystąpiło do IV edycji programu "Szkoła bez przemocy".
  Absolutnym rekordzistą jest województwo śląskie, w którym chęć aktywnej walki z przemocą i włączenia się do akcji zgłosiło aż 450 szkół, w mazowieckim - 293, łódzkim - 278.

  Przypominamy, szczegóły programu i rejestracji są na stronie:www.szkolabezprzemocy.pl. W tym roku głównym celem programu "Szkoła bez przemocy" jest promowanie idei wolontariatu. Ambasadorem programu jest Tomasz Majewski, złoty medalista w pchnięciu kulą z olimpiady w Pekinie.

  Wśród nowych działań przewidzianych na ten rok szkolny są: konkurs na projekty wolontaryjne (nagrodą dla uczniów będzie udział w Letniej Szkole Liderów Wolontariatu), Tydzień Wolontariatu, a także Międzynarodowy Kongres Przeciwdziałania Przemocy. Jak w ubiegłym roku zorganizowany będzie konkurs na najlepszego wychowawcę.

  Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi "Polska-Gazeta Wrocławska" z Fundacją Orange oraz Wydawnictwem Pedagogicznym Operon.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo