W Bolesławcu będą nowe autobusy

  W Bolesławcu będą nowe autobusy

  Bernard Łętowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Miejski Zakład Komunikacji kupił nowy pojazd, który ma ułatwić korzystanie z miejskiej komunikacji osobom niepełnosprawnym.
  Nowy autobus ma 25 miejsc siedzących i 11 stojących. Łatwo wjedzie do niego osoba na wózku. Do listopada na ulice miasta wyjadą jeszcze dwa tego typu autobusy.

  Z budżetu miasta do zakupu nowych autobusów przez Miejski Zakład Komunikacji dołożono 525 tys. zł. Wkład własny MZK oraz środki z budżetu miasta pozwoliły na razie na zakup trzech autobusów.

  - Dążymy do wymiany wszystkich wysłużonych pojazdów komunikacji miejskiej oraz zainstalowania monitoringu w autobusach - mówi prezes MZK Andrzej Jagiera. - Przeznaczyliśmy trzy autobusy do kasacji. Do wymiany pozostanie jeszcze osiem pojazdów - dodaje.

  Pieniądze na sfinansowanie nowych autobusów i monitoringu w pojazdach mają pochodzić z funduszy unijnych.

  W Jeleniej Górze także odnawiają tabor miejskiej komunikacji. Miastu przybędzie osiem nowych autobusów firmy Man. Są wprawdzie używane, ale - jak zapewnia prezes MZK Marek Woźniak - są w bardzo dobrym stanie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama