25 października lubinianie zdecydują, czy odwołać prezydenta

  25 października lubinianie zdecydują, czy odwołać prezydenta

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Po siedmiu latach rządzenia Lubinem Robertowi Raczyńskiemu grozi odwołanie ze stanowiska prezydenta, a jego poplecznikom utrata intratnych posad w ratuszu i spółkach komunalnych.
  25 października odbędzie się referendum. Rada miejska chce, by na rok przed upływem kadencji lubinianie dokonali oceny swego prezydenta i zdecydowali, czy powinien dalej sprawować tę funkcję. Jeśli do urn pójdzie co najmniej 30 procent uprawnionych mieszkańców i większość zagłosuje przeciwko Raczyńskie-mu, będzie musiał ustąpić.

  Może zatem dojść do zmiany warty, na którą Platforma Obywatelska oraz stowarzyszenie Teraz Lubin czekają od lat. Tymczasem prezydent robi dobrą minę do złej gry.
  - Jadę na ryby do Kunic - beztrosko deklaruje Robert Raczyński. - I będę zachęcał innych, żeby 25 października też pojechali sobie na ryby.


  Bojkot zaleca Tymoteusz Myrda, szefujący prezydenckiemu ugrupowaniu Lubin 2006:
  - Referendum to próba partyjnej manipulacji - mówi.
  Zgodnie z tą strategią na ulicach Lubina nie rzucają się w oczy obwieszczenia z wykazem lokali wyborczych i terminem referendum. Wiszą sobie dyskretnie. Ale walka trwa.

  Strategia prezydenta to obrona przez atak i odwrócenie uwagi od własnej osoby. Lubińska Spółka Inwestycyjna stara się więc przekonać opinię publiczną, że za dziurę, którą cztery lata temu wspólnie z niemieckim partnerem wykopała w Rynku, odpowiadają władze powiatu, bo odmówiły pozwolenia na budowę galerii handlowej bez parkingów. Krótko po ogłoszeniu referendum wykopy udekorowano billboardami z podobiznami starosty i wicestarosty, żeby nikt z wyborców nie kojarzył dziury z prezydentem.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama