Dziecku pomoże fachowiec z poradni

  Dziecku pomoże fachowiec z poradni

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rodzice coraz częściej sami szukają pomocy. Dzięki temu lepiej rozumieją swoje pociechy.
  Marzena Kopiec z Jeleniej Góry przyszła do poradni z 16-letnim synem. Miał kłopoty w nauce.
  - Nie chciał chodzić do szkoły, dlatego zdecydowałam się poszukać pomocy u specjalistów - wyznaje jeleniogórzanka.
  Pani Patrycja natomiast chce się dowiedzieć, jakie zdolności i umiejętności ma jej 7-letni synek Julian. Chce lepiej wpłynąć na jego rozwój.

  Z wizyt w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jeleniej Górze korzysta coraz więcej rodziców. Przychodzą z pociechami z własnej woli, a nie, tak jak wcześniej, z powodu wysłania tam ucznia przez szkołę.
  - Rodzice coraz lepiej wiedzą, co powinni robić - przyznaje psycholog Zofia Peter-Kubicka, przeprowadzająca badania w jeleniogórskiej poradni. - Szukają nie tylko pomocy, ale też chcą się dowiedzieć, jakie zdolności ma dziecko, jak i w jakim kierunku je kształcić - wyjaśnia.

  Specjaliści pomagają w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, trudnościach z nauką i z przystosowaniem się do warunków szkolnych. Placówka prowadzi różnego rodzaju warsztaty dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Wśród nich są m.in. zajęcia wspomagające rozwój maluchów, warsztaty wczesnej stymulacji z twórczego myślenia dla przedszkolaków i uczniów. Prowadzi też zajęcia z doskonalenia komunikacji rodziców i nauczycieli z dziećmi.
  - Chodzi o to, aby dorośli lepiej porozumiewali się z maluchami i młodzieżą - wyjaśnia Kubicka. Porady i zajęcia są bezpłatne. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę.

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna mieści się przy ul. Wolności 259 w Cieplicach. Ze specjalistami skontaktujemy się pod nr. tel. 075-64-73-001.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama