Dolny Śląsk czci swoją patronkę św. Jadwigę

  Dolny Śląsk czci swoją patronkę św. Jadwigę

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dziś w Trzebnicy rozpoczynają się uroczystości ku czci św. Jadwigi, patronki Śląska. Potrwają do niedzieli, 18 października.
  W kolejne dni do grobu świętej będą pielgrzymować różne grupy z archidiecezji wrocławskiej.

  Czwartek w sanktuarium trzebnickim upłynie jako dzień skupienia młodych powołanych do stanu duchownego: kleryków, sióstr zakonnych i braci zakonnych. Mszę św. odprawi dla nich abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski. W piątek, 17 października w uroczystość św. Jadwigi i 31. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu świętej księżnej uda się pielgrzymka kobiet, dla których mszę św. odprawi bp Józef Pazdur, biskup pomocniczy senior.

  Wieczorem w sanktuarium będą się modlić mieszkańcy Trzebnicy. Po mszy św. pod przewodnictwem bpa Marka Mendyka, biskupa pomocniczego diecezji legnickiej odbędzie się procesja z relikwiami św.
  Jadwigi i modlitwa przy pomniku Jana Pawła II. W sobotę. 17 października przed południem do Trzebnicy przyjadą ministranci, lektorzy, kantorzy, członkowie scholi liturgicznych i nadzwyczajni szafarze komunii świętej. Mszy św. przewodniczył będzie bp Edward Janiak, biskup pomocniczy. Po południu do sanktuarium dotrze Piesza Pielgrzymka

  Młodzieży, która wyruszy o godz. 6 z katedry wrocławskiej. O godz. 16.30 mszę św. dla pielgrzymów odprawi bp Andrzej Siemieniewski, bp pomocniczy. W niedzielę, 18 października w sanktuarium trzebnickim odbędą się centralne uroczystości odpustowe. Sumie o godz. 11 przy ołtarzu polowym będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Po mszy św. tradycyjnie ulicami Trzebnicy przejdzie procesja eucharystyczna.

  Diecezja Legnicka uczci św. Jadwigę w Legnickim Polu. W sobotę, 17 października pielgrzymka piesza wyruszy o godz. 9. Do sanktuarium dotrze na mszę św. o godz. 14.

  Codziennie w sanktuarium trzebnickim będzie okazja do spowiedzi od godz. 6.30. Msze św. odprawiane będą o godz. o 6.30, 8, 9.30, 11 i 18.30. Od piątku do niedzieli o godz. 14 w Lesie Bukowym będzie odprawiana Droga Krzyżowa, w bazylice natomiast o godz. 15 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 18.


  Dla wszystkich chętnych pielgrzymów powracających z uroczystości w Trzebnicy, Koleje Dolnośląskie 17 października uruchomią dodatkowy pociąg Trzebnica - Wrocław Główny.


  Szynobusy będą kursowały według rozkładu:
  - TRZEBNICA odjazd godz. 19:32
  - Brochocin Trzebnicki godz. 19:38
  - Siedlec Trzebnicki godz. 19:44
  - Pasikurowice godz. 19:49
  - Wrocław Pawłowice godz. 19:56
  - Wrocław Zakrzów godz. 20:02
  - Wrocław Psie Pole godz. 20:04
  - Wrocław Sołtysowice godz. 20:08
  - Wrocław Nadodrze godz. 20:13
  - Wrocław Mikołajów godz. 20:19
  - WROCŁAW GŁÓWNY godz. 20:26

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama