Koniec książeczek czynszowych w gminie

  Koniec książeczek czynszowych w gminie

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wynajmujesz mieszkanie komunalne od gminy i chcesz zapłacić za nie, korzystając z książeczki czynszowej? Od listopada nie będzie już takiej możliwości.
  Dlaczego? Zarząd Zasobu Komunalnego rezygnuje z drukowania książeczek i wysyłania ich lokatorom.
  - Coraz mniej osób odbiera je z naszych biur obsługi klienta - wyjaśnia Jan Górecki, koordynator ds. obsługi klienta w ZZK. - Z ostatniej partii około 70 proc. zostało niewykorzystanych - dodaje Górecki. Według niego, coraz więcej osób płaci za mieszkanie za pośrednictwem internetu lub wpłaca gotówkę w centrach obsługi klienta urzędu miejskiego. Dlatego drukowanie książeczek, z których korzysta niewiele osób, mija się z celem. ZZK zaoszczędzi w ten sposób nawet 40 tys. zł.

  - Jak zwykle urząd miejski usprawnia sobie pracę kosztem ludzi - twierdzi Stanisław Klepacki, lokator gminnego mieszkania przy pl. Kościuszki. - Książeczki drukowano przez wiele lat i była to spora wygoda. Nie musiałem sam wypisywać cyferek i adresu, tylko wszystko miałem podane na tacy. A teraz będę musiał sam wypełniać blankiet. Jeszcze się pomylę - denerwuje się.

  Jeżeli lokatorzy sobie zażyczą, mogą dostać gotowe blankiety na kilka miesięcy.
  Izabela Czuban, rzeczniczka Zarządu Zasobu Komunalnego, uspokaja, że nie chodzi o to, żeby utrudnić życie osobom starszym. - Nie chcemy zmusić nikogo, by nagle zaczął korzystać z internetu bądź samodzielnie wypełniał druczki, skoro np. z powodu wieku ma z tym problemy - zapewnia Czuban.
  Rzeczniczka wyjaśnia, że ci wszyscy, którzy z różnych powodów nie mogą samodzielnie wypełniać druczków, mogą się zgłosić do jednego z 10 biur obsługi klienta (patrz ramka).

  Tam dostaną blankiety z numerem konta, z którymi wystarczy zgłosić się do banku czy na pocztę. Jeżeli lokatorzy sobie zażyczą, urzędnik powinien wydrukować im blankiety na kilka najbliższych miesięcy.

  Gdzie płacić, gdzie po blankiet?
  Za mieszkanie można płacić w czterech kasach:

  -pl. Nowy Targ 1/8 od pon. do piątku w godz. 8-15.15 a w środę - 8 do 17.15.
  -ul. Zapolskiej 2/4 od pon. do piątku w godz. 8-15.15 a w środę od godz. 8 do 17.15
  -kasy przy ul. Bogusławskiego - wkrótce otwarcie
  -kasa w siedzibie ZZK, ul. św. Elżbiety 3, od pon. do piątku w godz. 9-14, a w środę 9-17

  Po wypełnione blankiety gotowe do opłacenia na poczcie czy w banku, mieszkańcy powinni się zgłaszać do Biur Obsługi Klienta: nr 1 ul. św. Antoniego 19, nr 2 ul. Otwarta 3-5,
  -nr 3 ul. Miarki 7,
  -nr 4 ul. Wrocławczyka 40,
  -nr 5 ul. Brzeska 8-10,
  -nr 6 ul. Gazowa 20,
  -nr 7, ul. Papiernicza 9-11, nr 8 ul. Galla Anonima 4, nr 9, al. Hallera 149,
  -nr 10 ul. Gajowicka 96A

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama