Gryfów Śląski: Ratusz będzie jak nowy

  Gryfów Śląski: Ratusz będzie jak nowy

  JUN

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkańcy uważają, że ich miasto jest z roku na rok piękniejsze.
  Po kilkudziesięciu latach gryfowski ratusz doczekał się remontu. Mieszkańcy codziennie przystają na chodniku i oglądają dwunastu pracowników uwijających się na rusztowaniach.

  - Wykonamy nową elewację na całym obiekcie, a na parterze dodatkowo wymienimy tynki - zapowiada Michał Sroka, kierownik budowy z firmy Wrobud Zabytki, wykonującej prace.
  Ratusz ma 64 metry wysokości i cały został otoczony rusztowaniami. Na samej górze znajduje się 5-metrowa iglica z nowym wiatrowskazem.

  - Każdy mieszkaniec będzie mógł spojrzeć na iglicę i dowie się, skąd wieje wiatr - uśmiecha się burmistrz Olgierd Poniźnik. I wyjaśnia, że północny kierunek wyznacza główne wejście do ratusza.
  Jak dodaje burmistrz, remont był bardzo potrzebny. Ratusz już od dawna wymagał renowacji. Jest przecież wizytówką miasta.
  W czasie prac okazało się, że obramowania okien są wykonane z cennego piaskowca. Zostaną odrestaurowane.

  Przy remoncie pojawiły się też uciążliwości.
  - W okolicy jedna z sieci komórkowych ma słabszy zasięg - mówi Jadwiga Bieniaszek, gryfowianka. Rzeczywiście. Dzieje się tak, bo na czas remontu znajdujące się na wieży nadajniki zostały wyłączone.
  Po kilkudziesięciu latach gryfowski ratusz doczekał się remontu.
  Roboty pochłoną ok. 500 tys. zł. Za dodatkowe 100 tys. zł wymienionych zostanie 60 dużych okien.
  300 tys. zł przekazał Dolnośląski Urząd Marszałkowski w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. To pula pieniędzy na inwestycje dla małych gmin o niskich dochodach i dużym bezrobociu.

  - Będziemy chcieli w kolejnych latach wymienić płyty chodnikowe wokół ratusza i wyremontować naszą charakterystyczną fontannę - zapowiada Olgierd Poniźnik.
  Prace remontowe potrwają do grudnia.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama