Kiedy KGHM odwiesi wypłaty

  Kiedy KGHM odwiesi wypłaty

  ULK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Guzicach k. Polkowic wstrząsy górnicze występują od lat. Kopalnia Rudna, która prowadzi tam eksploatację rud miedzi, wzmocniła budynki, a w przypadku wymiany dachu zwracała właścicielom koszty robocizny.
  I przestała. Krzysztof Partacz, mieszkaniec wsi, wyremontował swój dach w 2007 r. Za całość zapłacił ok. 30 tys. zł, w tym 7 tys. to robocizna. - Obiecano nam, że dostaniemy zwrot pieniędzy. Potem jednak odmówiono zapłaty - mówi Krzysztof Partacz. - Od jakiegoś czasu kopalnia znów zwraca pieniądze za remonty. O co w tym chodzi? - pyta, dodając, że problem dotyczy nie tylko jego.

  Anna Osadczuk, rzecznik KGHM, potwierdza, że w 2007 roku wypłaty odszkodowań za szkody górnicze zostały zawieszone. - Niezbędne było wprowadzenie ujednoliconych zasad dla wszystkich oddziałów spółki, których oddziaływanie jest odczuwalne na powierzchni - wyjaśnia rzecznik KGHM.

  Dodaje, że w 2008 roku wprowadzono przejrzyste zasady dla kopalń miedzi. Rekompensaty za szkody górnicze są wypłacane w uzasadnionych przypadkach, z uwzględnieniem rzeczywistego poziomu szkodliwości oddziaływania wpływów górniczych. - Przypadki z 2007 roku zostaną ponownie przeanalizowane przy uwzględnieniu nowych zasad wypłacania odszkodowań - zapewnia Anna Osadczuk.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama