Kończy się zbiórka na kościół w Powiewiórce

  Kończy się zbiórka na kościół w Powiewiórce

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Do 29 października - zgodnie z zezwoleniem - Świdnickie Towarzystwo Partnerstwa Miast będzie prowadziło zbiórkę na remont kościoła w Powiewiórce na Litwie. W świątyni ochrzczony został Marszałek Polski - Józef Piłsudski.
  - Akcja ratowania kościoła w Powiewiórce trwała przez półtora roku. Ocalenie świątyni, w której ochrzczony został Józef Piłsudski, potraktowaliśmy jak patriotyczny obowiązek - mówi Iwona Rosiak, przewodnicząca ŚTPM.

  Do tej pory udało się zebrać ponad 65 tys. zł. W tym czasie Świdnickie Towarzystwo Partnerstwa Miast, które koordynuje akcję, pozyskało dodatkowe 20 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na opracowanie technicznej dokumentacji naprawy drewnianego dachu kościoła - najpilniejszej potrzeby remontowej.

  Cały czas można dokonywać wpłat na specjalne konto w Banku Spółdzielczym w Świdnicy o numerze 22 9531 0006 2001 0026 8976 0003. Przekazy należy adresować na Świdnickie Towarzystwo Partnerstwa Miast, ul. Lelewela 18, 58-100 Świdnica z dopiskiem "Świdnica dla Powiewiórki".

  Więcej informacji o akcji na stronie internetowej www.powiewiorka.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama