V edycja nagród gospodarczych Świdnicy zakończona

  V edycja nagród gospodarczych Świdnicy zakończona

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nagrody "Świdnicki Gryf 2009" rozdano w sześciu kategoriach podczas gali przedsiębiorczości. W tym roku po raz pierwszy wybrano "Osobowość gospodarczą", a także przyznana została nagroda specjalna, która przed rokiem cieszyła się sporym zainteresowaniem świdniczan - "Najlepszy pracodawca w Świdnicy". Nagrodę specjalną przyznał również prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek.
  - Nagrody gospodarcze "Świdnicki Gryf" to młody plebiscyt, ale cieszę się, że coraz więcej firm przyłącza się do rywalizacji. Te nagrody są szczególnie ważne w roku, gdy tak wiele mówi się o kryzysie i problemach firm. Wszyscy nominowani pokazują, że nie ustają w wysiłkach, by mimo ograniczeń, poprawiać swoje produkty, jakość i stawiać na rozwój - mówi prezydent Świdnicy.

  W kategorii "Produkt regionalny" zwyciężyła firma Czesława Piekielnika, która produkuje rękawice mundurowe, wykonane ze skóry łączonej z nowoczesnymi materiałami niepalnymi oraz odpornymi na przecięcia. Rękawiczki skórzane w Świdnicy produkowane są od stuleci, a firma Czesława Piekielnika kontynuuje te tradycje już 20 lat.

  W kategorii "Inwestycja roku" Gryf przypadł firmie Dolmeb - producentowi mebli pokojowych, kuchennych i dziecięcych m.in. dla koncernu Ikea.

  W kategorii "Dynamiczny rozwój firmy" zwyciężył Sonel producent przyrządów pomiarowych. Firma zainwestowała w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" ok. 30 milionów złotych. Na prawie dwuhektarowej działce powstał nowoczesny zakład produkcyjny. Spółka jako pierwsza świdnicka firma, zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych.

  W kategorii "Innowacyjność" zwycięzcą został Regionalny Szpital "Latawiec", który świadczy usługi medyczne. Jako jedyny ośrodek powiatowy w Polsce szpital uzyskał akredytację oraz został wpisany na ministerialną listę jednostek organizacyjnych prowadzących specjalizację w dziedzinie gastroenterologii. Również jako jedyny szpital powiatowy na Dolnym Śląsku uzyskał prawo prowadzenia staży kierunkowych w zakresie specjalizacji chorób wewnętrznych. W ostatnim roku w szpitalu zostały uruchomione dwie pracownie - Tomografii Komputerowej i Angiografii (Kardiologii Inwazyjnej)

  Gryf w kategorii "Firma przyjazna: środowisku, ludziom" przypadł Colgate-Palmolive, który w świdnickim zakładzie produkuje pastę do zębów. Pracownicy przedsiębiorstwa mogą liczyć na bardzo dobry pakiet socjalny, prywatną opiekę medyczną oraz pomoc w rozwoju i edukacji. Firma nie zapomina również o środowisku. Uzyskała certyfikat LEED - jednego z wiodących na świecie systemów, którym oznaczane są proekologiczne budynki.

  Pierwszym zwycięzcą w kategorii "Wybitna osobowość" został Jerzy Franckiewicz - prezes firmy Franc-Textil, współwłaściciel firmy Franc Gardiner oraz Dekoria. Angażuje się w szeroką działalność charytatywną między innymi dla Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy, Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci oraz Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".

  Prezydent Wojciech Murdzek postanowił przyznać również nagrodę specjalną, która dla podtrzymania świdnickiej tradycji przypadła firmie reprezentującej rzemiosło - "Piekarz" Maria Ciarkowska, Leszek Ciarkowski.

  W tym roku po raz drugi wręczono Gryfa w plebiscycie "Na najlepszego pracodawcę". Nagroda powędrowała do firmy Adler. Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem materiałów oraz elementów dźwiękochłonnych i termoizolacyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego, meblarskiego i producentów sprzętu AGD.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama