Agenci CBA zatrzymali lekarzy za branie łapówek od...

  Agenci CBA zatrzymali lekarzy za branie łapówek od przestępców

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Troje lekarzy fałszowało dokumentację. W legnickim szpitalu wszyscy są zszokowani.
  Środa, około godz. 16, legnicki Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Agenci CBA nakładają kajdanki trójce lekarzy. Najbardziej znanym z nich jest dr Tadeusz K., ordynator oddziału neurologicznego.

  Kolejni zatrzymani to Ewa S., także neurolog, która wynajmuje w szpitalu gabinet i prowadzi tutaj własną praktykę, oraz chirurg Marian M., zatrudniony na kontrakt w poradni chirurgicznej. Podczas zatrzymania mężczyzna nie wytrzymuje stresu.

  Zamiast do aresztu, trafia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie lekarze stwierdzają u niego ostrą niewydolność serca. Karetka zawozi go do lubińskiego szpitala, tam są lepsze warunki do leczenia tego schorzenia. Marian M. prawdopodobnie pozostanie tam na obserwacji przez tydzień. Nie może być przesłuchany do czasu, gdy pozwolą na to lekarze.

  W legnickim szpitalu zawrzało. 14 miesięcy więzienia w zawieszeniu: taką karę ma zasądzoną wcześniej jeden z zatrzymanych.
  - Nie wierzę, żeby taki autorytet, jak dr K., połakomił się na dwieście złotych łapówki - broni ordynatora Dariusz Dębicki. K. to jeden z najwybitniejszych fachowców na Dolnym Śląsku. Wychował wielu lekarzy.

  Temistokles Brodowski z CBA potwierdza tylko, że lekarze zostali zatrzymani.
  - Sprawa ma związek z wystawianiem fałszywych zaświadczeń lekarskich za łapówki - ujawnia Brodowski i odsyła do legnickiej prokuratury, która prowadzi śledztwo.

  Nieoficjalnie dowiadujemy się, że śledztwo trwało od maja minionego roku.
  - Zatrzymani są podejrzani o przyjęcie kilkunastu łapówek, od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych - zdradza Joanna Sławińska-Dylewicz z prokuratury.

  Za co?
  - Za fałszowanie dokumentacji lekarskiej, mającej pomóc w uniknięciu odpowiedzialności karnej i odroczeniu wykonania kary. Wystawiano lewe zwolnienia - mówi prokurator.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zaszokowani !???

   byrcyn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   A niby czym, tajemnicą Poliszynela. Pazerność ludzka nie zna granic. Dziś lekarze naprawdę nieźle zarabiają, a gdy prowadzą w normalny sposób jeszcze praktykę prywatna, to naprawdę Ameryka ! Sam...rozwiń całość

   A niby czym, tajemnicą Poliszynela. Pazerność ludzka nie zna granic. Dziś lekarze naprawdę nieźle zarabiają, a gdy prowadzą w normalny sposób jeszcze praktykę prywatna, to naprawdę Ameryka ! Sam choruję przewlekle, to wiem co mówię, za 10 min. wizyty prywatnie płaci się do ręki ( bez podatków) 100-150 zł, a mimo to do niektórych "sław" są odległe terminy. Jeszcze mało ?!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama