Trzecie zwycięstwo Polkowic

Marcin Indzierowski

Koszykarki CCC Polkowice do meczu z ŁKS-em przystępowały w roli zdecydowanych faworytek, opromienione wiktoriami nad Wisłą i Lotosem. Pomarańczowe nie zawiodły i odniosły bezdyskusyjne zwycięstwo nad łodziankami - 82:54.

W pierwszej połowie nie był to zbyt rewelacyjny występ w wydaniu polkowiczanek, które w tradycyjnie chłodnej hali Łódzkiego Klubu Sportowego nie potrafiły rozgrzać się i swoją firmową, żelazną defensywą odebrać łodziankom ochotę do gry. Najwyższa przewaga CCC w pierwszej kwarcie wynosiła 9 punktów (15:6, 22:13). W drugiej kwarcie dobry fragment zanotowała Amisha Carter, która wyprowadziła pomarańczowe na 11-punktowe prowadzenie (32:21), ale do przerwy ta zaliczka stopniała do zaledwie 5 punktów (37:32).

Mecz definitywnie rozstrzygnął się w trzeciej odsłonie, kiedy obrona CCC zaczęła przypominać tę ze spotkań z Wisłą i Lotosem. Ze stanu 40:34 pomarańczowe w kilka minut doprowadziły do wyniku 58:38 (28 min).
- Zagrałyśmy bardzo konsekwentnie w defensywie, a to pozwoliło nam grać z kontry - przyznała Daria Mieloszyńska.
Dobre zawody rozegrały w Łodzi zagraniczne nabytki CCC: Irina Birjuk i Nadia Parker.

ŁKS Siemens AGD Łódź - CCC Polkowice 54:82 (13:22, 19:15, 12:27, 10:18)
CCC: Carter 17 (7/11 za 2), Birjuk 15 (3x3, 5 as.), Babicka 14 (6/7 za 2), Mieloszyń-ska 14 (2), Parker 12 (5/7 za 2), Bortelova 5 (1), Pietrzak 3 (1), Rozwadowska 2, Paździerska 0, Trafimawa 0.