Młodzi policjanci wyjdą na ulice w Lubinie

  Młodzi policjanci wyjdą na ulice w Lubinie

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na ulicach Lubina będzie więcej patroli policyjnych. To efekt porozumienia, jakie zawarli prezydent miasta Robert Raczyński i Tomasz Gołaski, komendant powiatowy policji.
  Dzięki 180 tysiącom złotych od miasta, przez prawie trzy miesiące lubinianie będą się czuć bezpieczniej. Pierwsze dodatkowe patrole pojawią się 19 października. Będą je pełnić świeżo przyjęci do pracy funkcjonariusze, którzy przeszli już przygotowanie teoretyczne.
  - Teraz muszą przejść dwumiesięczną adaptację zawodową w systemie skoszarowanym - mówi komendant Gołaski.

  Praktykę taką mogliby mieć na terenie całego Dolnego Śląska, ale ponieważ miasto postanowiło sfinansować ich mieszkanie i wyżywienie, będą się szkolić w Lubinie.
  Młodzi policjanci będą pracować w ramach samodzielnego pododdziału prewencji w Legnicy, a do Lubina będą dojeżdżać na patrole.


  - Razem z nowymi, służbę musi pełnić doświadczony policjant, więc liczba patrolujących będzie podwójna - wyliczył Tomasz Gołaski. - Pierwsza grupa (34 policjantów) będzie pełnić służbę w Lubinie od 19 października do 6 grudnia. Kolejna grupa (25 funkcjonariuszy) będzie patrolować Lubin od 10 grudnia do 27 stycznia, czyli w bardzo gorącym okresie świąteczno-noworocznym. Myślę, że lubinianie naprawdę poczują się bezpieczniej - dodaje komendant.Tomasz Gołaski: W Lubinie warto wygospodarować mieszkania dla policjantów.

  Fundusze na utrzymanie mundurowych mają pochodzić z tegorocznego i przyszłorocznego budżetu miasta.
  - Jutro wystąpię do rady miejskiej o dokonanie zmian w budżecie i zabezpieczenie pieniędzy - informuje Robert Raczyński.

  We wtorek pisaliśmy, że w ramach podyktowanych kryzysem oszczędności, lubińska komenda straciła 11 etatów. Pytany o ich likwidację, komendant Gołaski stwierdził, że liczy, iż 1 stycznia wszystkie stanowiska zostaną policjantom przywrócone.

  - Zachowuję spokój. Pójdę z prośbą o pomoc do prezydenta, do starosty i do wójtów okolicznych gmin, z którymi współpraca układa się bardzo dobrze - opowiada nam Tomasz Gołaski. - Uzgodniliśmy już nawet z prezydentem miasta, że warto wygospodarować w Lubinie kilka mieszkań dla policjantów, którzy przyjadą tu z Polski, by obsadzić te 11 stanowisk.

  Robert Raczyński nie chciał nam powiedzieć, co sądzi o likwidowaniu policyjnych etatów w chwili, gdy samorząd właśnie wspiera komendę finansowo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama