Trwają Jeleniogórskie Spotkania Teatralne

  Trwają Jeleniogórskie Spotkania Teatralne

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jeleniogórzanie mają kolejną okazję do obcowania ze znakomitymi przedstawieniami.
  W tym roku na 39. Spotkaniach Teatralnych mogli obejrzeć m.in. Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Maję Komorowską, Wiesława Komasę, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Mariana Kociniaka i Marię Pakulnis. Przed nimi jeszcze spektakle krakowskiego Teatru KTO, ukraińskiej Woskriesiennii, Teatru Pieśni Kozła z Wrocławia oraz występ Kamila Maćkowiaka w sztuce "Niżyński".

  Spośród 11 przedstawień widzowie wybiorą najlepsze. Swoje jury ma także młodzież. I właśnie to poddanie publiczności pod ocenę spektakli odróżnia Spotkania w Jeleniej Górze od innych podobnych teatralnych festiwali.

  W czwartek o godz. 17 i 19 w Teatrze im. C.K. Norwida można będzie obejrzeć "Atrament dla leworęcznych".
  W komedii pokazanej przez Teatr KTO z Krakowa aktorzy bawią się niecodziennymi sytuacjami, zbitkami słownymi, zdarzeniami, w które wikłają się bohaterowie. Nie mają imion, nie da się ich umieścić w żadnym miejscu i czasie - te absurdalne sceny mogą dziać się wszędzie.

  W piątek o godz. 19 Teatr Woskriesiennia z Ukrainy pokaże z kolei "Hioba" Karola Wojtyły. Spektakl dotyka relacji miedzy Bogiem a człowiekiem i mówi o prapoczątku świata. Jest niezwykle widowiskowe. Podobnie, jak sobotnie. O godz. 19 na deskach teatru w Jeleniej Górze zatańczy balet z Görlitz. Pokaże sztukę "Dobór naturalny", w której tancerze i tancerki grają w dwóch światach - jeden pokazuje życie codzienne, drugi zadaje poważne pytania o granice odpowiedzialności, pragnieniach ludzkich, zniewagach i miłości.

  To nie koniec sobotnich atrakcji. O godz. 21 na Górze Szybowcowej w Jeleniej Górze Teatr Pieśń Kozła zaprezentuje "Lacrimosę" w reż. Grzegorza Brala. Przedstawienie zbudowane jest na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego "Msza za miasto Arras", ale też przywołuje cytaty z innych utworów.

  Na zakończenie Spotkań w niedzielę kolejna wielka atrakcja - świetny monodram Kamila Maćkowiaka o życiu Wacława Niżyńskiego, wybitnego tancerza i choreografa, prekursora tańca nowoczesnego. Spektakl powstał na podstawie jego pamiętników. Zobaczymy go o godz. 19.

  Bilety na spektakle można zamówić pod numerem tel. 075 64 28 130.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama