Legnica: Wyrok za sprzedaż ziemi pod hipermarket

  Legnica: Wyrok za sprzedaż ziemi pod hipermarket

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Sprawa Zbigniewa Celocha, byłego członka zarządu miasta Legnicy oskarżonego o spowodowanie strat wielkich rozmiarów ( przeszło 10 mln zł) w majątku gminy została warunkowo umorzona przez sąd okręgowy.
  Sędzia Bartłomiej Treter uznał, że Celoch popełnił błędy przy tej transakcji, ale działania były nieumyślne. Skazał go jednak na dotkliwą grzywnę: 15 tysięcy złotych dla miasta, jako naprawienie szkody oraz tysiąc zł. dla Domu Dziecka w Golance.

  To już piąty wyrok w sprawie Celocha. Prokuratura oskarża go, że będąc członkiem zarządu miasta odpowiedzialnym za nieruchomości i geodezję, doprowadził w 2002 roku do sprzedaży 15 hektarów ziemi na lotnisku koncernowi Schiever Polska, pod hipermarket Auchan. Miasto dostało za teren za 6,3 mln zł. Zdaniem prokuratury był on wart był ponad 16 mln zł. Wkrótce po tej transakcji właściciel odsprzedał dwa hektary Castoramie za 5 milionów złotych.

  Proces Zbigniewa Celocha rozpoczął się w 2004 r. W 2005 Celoch został uniewinniony przez sąd rejonowy. Po odwołaniu prokuratury nastąpił kolejny proces, zakończony uniewinnieniem w styczniu tego roku. I ponownie Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił ten wyrok. Werdykt jest nieprawomocny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama