Śląsk musi być wielki

  Śląsk musi być wielki

  Cyprian Dmowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wielkie turnieje piłkarskie powinny trwać przez cały rok.
  Wielkie turnieje piłkarskie powinny trwać przez cały rok. Najpierw mistrzostwa świata, później Europy, a na koniec igrzyska olimpijskie. Pewnie, że to nierealne. Ale pomyślcie, jak by było fajnie.
  W sobotę rozpoczęło się Euro 2008. Grali Czesi ze Szwajcarią, a Turcja z Portugalią. Wrocławskie ulice tętniły życiem, w knajpach zbierali się ludzie, jedli, pili, rozmawiali. Żadnych awantur - na twarzach banany uśmiechów, a z wokół stolikowego gwaru łatwo można było wyłuskać kilka języków obcych. Niemcy, Anglicy, Portugalczycy, Hiszpanie. Razem z Polakami, przy piwku.
  Ta atmosfera towarzyszy mistrzostwom od kilku dni. Wszechobecne flagi i chorągiewki nie pozwalają zapomnieć, że za chwilę nasi piłkarze zagrają mecz z Niemcami. Lecz to, co najważniejsze, wcale nie jest związane z samą piłką.
  Chodzi mi o to, że wszyscy staliśmy się jacyś tacy radośniejsi. Rzadziej słychać standardowe słowo na "k", używane przez rodaków w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca czy otoczenia. Zwracamy się do siebie uprzejmie, z uśmiechem. Nie skaczemy sobie do oczu z byle powodu, nieznajomi wymieniają pozdrowienia i uściski dłoni. Nagle wszyscy znaleźli milion tematów do rozmowy, choćby wcześniej byli milczkami czy po prostu gburami.
  Futbol. To działa, czy nam się to podoba, czy nie. Dlatego powinniśmy go pielęgnować. Śląsk Wrocław po prostu musi być silną drużyną i grać w europejskich pucharach. Jeśli będzie na szczycie, taka atmosfera zagości w mieście na stałe. Słaby Śląsk będzie wciąż generował frustratów. Głównie na ulicach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama